"Faktozabawa. Dzikie zwierzęta. Książka z zadaniami" - wytropmy wszystkie informacje i ciekawostki!Wprawdzie książek mamy niemało, to każda kolejna jest witana z olbrzymią radością. Choć najpierw z nadziejami: "To dla mnie? To dla nas, dla dzieci?" - bo niestety, zdarza się, że i pozycję "dla dorosłych" pojawiają się pod naszym dachem;) Młodsza tak klasyfikuje wszystkie książki bez ilustracji, zatem w przypadku tej nie miała wątpliwości - na pewno jest dla dzieci! A skoro jest o zwierzętach, to musi być dla niej! 

Starsza nie jest oczywiście kompletnie nie zainteresowana tematem - lubi oglądać programy przyrodnicze dla najmłodszych, czasem i film tego typu emitowane na innych kanałach ją zajmują, ale generalnie jest to o wiele mniejsza fascynacja niż w przypadku Młodszej. Ta każde zwierzę widziane na zdjęciu, w książce, w realu wita okrzykami zachwytu, w których - z racji młodego wieku;) - bardzo często pojawiają się określenia "jakie słodkie", "jakie śliczne". 

Jednak wie doskonale, że zwierzęta są nie tylko słodkie i śliczne;), ma sporą wiedzę na temat tego, gdzie żyją, co jedzą, jak się zachowują, co lubią i o wielu innych intrygujących kwestiach. Wszak to zwierzęta! Ulubiony konik - nomen omen!;) 

A jak miło się utrwala zdobyte wiadomości, jak ciekawe dowiaduje się nowych rzeczy przy okazji studiowania takich pozycji jak niniejsza - o tym chcę parę słów napisać. Książka zachęca mnóstwem propozycji rzucających się w oczy już po zerknięciu na okładkę - 300 naklejek! Tak zwane faktokarty i ciekawostki! Do tego przeróżne zadania - rysowanie, kolorowanie, naklejanie... No i jeszcze wypukły, przezroczysty element, który skrywa trójwymiarowy portret tygrysa, który chyba miał ochotę zaryczeć;)

Jeśli komuś ta krzykliwość okładki przeszkadza i nie zachęca do zakupu, to pragnę uspokoić - tak bardzo kolorowo, nieco pstrokato jest tylko na zewnątrz, a na dodatek wnętrze kryje mnóstwo sympatycznych wyzwań dla najmłodszych, no i okazję do ćwiczenia sprawności manualnej.

Pozycja ta to swego rodzaju podróż przez cały świat - od bieguna po dżunglę, od lasów deszczowych po skaliste, górskie ustronia, poznamy i pustynie, i podwodny świat. Każde z tych miejsc zostało krótko opisane, poznajemy zwierzęta, które w nim żyją, najmłodsi mogą potrenować paluszki podczas naklejania nalepek, a jako że mają one przeróżne kształty, to i odlepianie jest małą sztuką, i idealne naklejenie wielką radością. A gdy już uważnie przestudiujemy wszystkie informacje, gdy przemierzymy zwierzęcy świat wszerz i wzdłuż, wówczas swą wiedzę możemy sprawdzić w quizie, który także jest utrwaleniem wiedzy, zatem zupełnie niestresującą zabawą.

A jeśli o zabawie mowa - oprócz stron "informujących" są i poświęcone rozrywce. Zwierzęca tematyka jest pretekstem by się wykazać spostrzegawczością, odnaleźć różnice, wskazać drogę w labiryncie, uzupełnić puzzlową układankę...

Słówko o dołączonych do książki obrazkach - to cztery krążki z wizerunkami zwierząt, trójwymiarowy jest tylko pierwszy z nich, na odwrocie znajdziemy informacje dotyczące zwierząt. To zdecydowanie gadżet, ale Młodsza lubi takie atrakcje. Być może starsze pociechy przeczytają ciekawostki na odwrocie, choć z drugiej strony to już nie pozycja dla starszych... Jedna rzecz, która nieco może denerwować małych użytkowników, to fakt, iż nie wszystkie naklejki "pasują" - niektóre przyklejamy w dowolnych miejscach, inne powinniśmy "wpasować" w wyznaczone. Zdarzyło się nam, że było to niemożliwe (głowa płetwala, mrówka). Ale przyznajemy - to nieliczne przypadki, a naprawdę lwią część zadań już dziewczynki wykonały. No i na osłodę zostaje mnóstwo naklejek! Ileż pięknych prac można stworzyć z ich udziałem, ile rzeczy ozdobić!:)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki

PS. To jedna z kilku pozycji w serii "Faktozabawa", sprawdźcie inne tematy.
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 32
Format: 21,5x27 cm
ISBN: 978-83-274-3971-0


Komentarze