"Jak rysować. Ale zabawa!" - zostańmy artystami!:)Jak miło jest podziałać artystycznie! Starsza ma trzy razy w tygodniu zajęcia taneczne, ale chęć twórczych działań nie została zaspokojona, zatem chce także uczęszczać na plastyczne. Dziś debiut;) A wzorem dla niej była tym razem Młodsza, która z zajęć plastycznych przynosi swoje arcydzieła;) - kota ulepionego z gliny, piękne kartki świąteczne, wielkoformatowe prace wykonane pastelami czy odbijane przy użyciu farb akrylowych (uwaga, spierają się bardzo trudno!;))... Prowadzący zajęcia pan Mietek jest jak czarodziej - wyciąga cekiny, kolorowe piórka, oczka, samoprzylepny brokatowy papier i taki z tęczowymi wzorami, i hologramowy, przeróżne kredki, pisaki, farby, plastelinę, rozmaite tkaniny... Czasem okazuje się, że można zrobić "coś z niczego", wystarczy dobry pomysł, ale niejednokrotnie przydają się przeróżne papiery, folie, tektura, naklejki. Niezbędne są też instrukcje pana Mietka: cierpliwie tłumaczy, jak rozplanować elementy pracy, zwraca uwagę na perspektywę, proporcje, potrafi z nieudanych kształtów wydobyć ciekawą formę, zatem rozpacz wywołana niepowodzeniem przemienia się w wielką radość:) 

Świetna sprawa - takie zajęcia! Niestety, Młodsza jeszcze nie czuje się na tyle pewnie, by zostać na nich bez opieki rodziców... Może teraz, gdy będą we dwie, nabierze pewności. Jeśli jednak nie ma możliwości uczestniczenia w tego typu spotkaniach, jeżeli szkoła czy też inne zobowiązania nie pozwalają na to, warto sięgnąć po publikacje, dzięki którym w domowym zaciszu można poćwiczyć rysowanie, stworzyć ciekawe prace, przygotować własnoręcznie oryginalną dekorację czy sympatyczny prezent. 

Taką propozycją jest właśnie "Jak rysować. Ale zabawa!" - kolorowa teczka kryje mnóstwo akcesoriów, materiałów i pomysłów na twórcze działania. Znajdziemy tu zatem cztery arkusze ozdobnego, kolorowego papieru, mnóstwo naklejek, niebanalną układankę, kredki, ołówek, metalową temperówkę, dobrze ścierającą gumkę... I do tego liczącą dwadzieścia cztery strony książkę z inspirującymi rysunkami. Klarowne opisy umożliwią pasjonatom prac plastycznych stworzenie własnoręcznie taki dzieł. A wyjaśnione i pokazane zostało wszystko bardzo dokładnie - otrzymujemy informację, co będzie nam potrzebne, widzimy kolejne etapy pracy - i nawet się nie spostrzeżemy, gdy okaże się, że spod naszych rąk wyszło coś pięknego!
 
Polecamy
Katarzyna i dziewczynki

Autor: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 24
Format: 23x27,5 cm
ISBN: 978-83-274-4151-5
Komentarze