"Moje pierwsze ćwiczenia. Zwierzęta" - kształcąca rozrywka dla małych miłośników fauny:)Lubimy, to co znamy;) Zatem to oczywiste, że wyglądające znajomo buzie dzieci na okładce tej książki (takie właśnie jak i w "Ciało człowieka", bardzo ostatnio często przeglądanej pozycji), i ta "złotość" przykuły uwagę Młodszej. "To musi być seria" - zawyrokowała ze znawstwem - "Razem z tą książką o człowieku" - tak, w rzeczy samej!;) Taki właśnie pomysł na utrwalenie treści z "Pierwszych encyklopedii" mają autorzy tej pozycji. 

Dostępne są cztery tytuły - oprócz niniejszego tytułu jeszcze "Pojazdy", "Ludzie ciało", "Konie i kucyki". Podobna szata graficzna, kolorowe ilustracje i co najważniejsze - ciekawe zadania - to wszystko sprawia, że trudno się oprzeć tym publikacjom (do tego mają naprawdę bardzo atrakcyjną cenę!). 

Podtytuł wyjaśnia, co znajdziemy wewnątrz - "kolorowanki, szczegóły, labirynty". Do tego - naklejki! Jest to więc sympatyczna propozycja dzięki której najmłodsi poćwiczą małą motorykę, będą trenować spostrzegawczość, są tu i zadania utrwalające umiejętność liczenia, inne z kolei sprawdzają logiczne myślenie ("robaczkowe sudoku"). 

Wykonywanie tych zadań będzie miłą rozrywką, ale niejako przy okazji mali miłośnicy zwierząt będą mogli utrwalić sobie pojęcia "mięsożerca" i "roślinożerca", wykazać się znajomością cyklu rozwojowego żaby;), przypomnieć sobie morskie ssaki, nauczą się odróżniać dromadera od baktriana.  

Książka jest przeznaczona dla dzieci od trzeciego do szóstego roku życia - ci najmłodsi z radością wykonają wiele zadań, ale i nieco starsi będą mogli się wykazać swą wiedzą czy umiejętnościami.
Rozmaite propozycje sprawiają, że zadania nie nudzą się, kolejne strony przynoszą odmienne, ciekawe wyzwania. Ilustracje są barwne, przykuwają uwagę, nieco uproszczone wizerunki zwierząt łatwo jednak rozpoznać; są one w niewielkim stopniu zmodyfikowane, zatem i z nich można czerpać wiedzę o świecie fauny. 

Jeśli znacie tomy z serii "Pierwsza encyklopedia", to sięgnijcie i po "Moje pierwsze ćwiczenia", jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zaznajomić się z nimi - polecamy obie serie!

Katarzyna i dziewczynkiAutor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 20,5x27 cm
ISBN: 978-83-280-3146-3Komentarze