"Opowiedz mi... Co jest pod ziemią" - Co pod nami? Sprawdźcie sami!;)Najmłodszych ciekawi wszystko, co zobaczą - jak to działa, a po co, skąd, dlaczego... Możemy być pewni, że nasza odpowiedź zrodzi kolejne wątpliwości. No i świetnie, bo czasem sami się też czegoś dowiemy, gdy żądne wiedzy pociechy będą nam wiercić dziurę w brzuchu nie zadowalając się mało precyzyjnymi wyjaśnieniami;) 

Ale nie tylko to, co widzialne, budzi zainteresowanie. Ciekawe rzeczy kryją się pod wodą (któż nie lubi latem zalec na pomoście i wpatrywać się w podwodne życie rybek i rozmaitych wodnych żyjątek?!), a jeszcze bardziej intryguje to, co znamy na ogół tylko z opowieści - wszelkie podziemne zagadnienia;) A gdy się jeszcze podpatrzy ulubiony ciężki sprzęt i panów przy pracy, usuwających awarię, wówczas okazuje się, że pod naszymi stopami znajduje się mnóstwo potrzebnych i zajmujących rzeczy! 

"Opowiedz mi... Co jest pod ziemią" to świetna pozycja dla najmłodszych - i to z wielu względów. Ci, którzy zetknęli się z książką autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich o podobnej tematyce, zdają sobie sprawę, że to, co się pod ziemią dzieje, to bardzo szeroki, bogaty temat - jednak mnogość zagadnień nie służy małym odbiorcom, drobiazgowe ilustracje sprawiają, że gubią się w natłoku informacji. Zatem zanim nasze pociechy dorosną do tamtej pozycji, "Opowiedz mi... Co jest pod ziemią" oraz pozostałe książki z tej serii będą lepszym wyborem. Na pięciu rozkładówkach zostały pokazane rozmaite miejsca - wieś i miasto, komunikację podziemną, podziemne skarby - czyli także i kopalnię. Kolorowe rysunki w klarowny sposób zapoznają maluchy z zagadnieniami uprawy roślin, zwyczajami zwierzą, które pod ziemią mają swoje schronienia, widzimy też jak wiele różnych instalacji właśnie pod ziemią jest ukrytych. Dla wielu maluchów kopalnie i węgiel to dość egzotyczne pojęcia, zatem dzięki tej książeczce mogą one stać się nieco bliższe. 

Oryginalnym pomysłem jest ukazanie baśniowych postaci, które pod ziemią mają swoją kryjówkę. Ale widzimy też i ukryte czy też ukrywające się innego rodzaju skarby - kości prehistorycznych zwierząt czy przedmioty, które przed wiekami były używane przez naszych przodków.  

Na każdej stronie możemy też śledzić poczynania sympatycznego krecika, obserwować codzienne życie ukazanych postaci - naprawdę spora porcja wiedzy zdobywanej w bardzo przyjazny sposób czeka na nas w tej publikacji. A sztywne kartki gwarantują, że niełatwo ulegnie ona zniszczeniu. 
Warto sięgnąć i po inne pozycje z tej serii - polecamy!

Katarzyna i Młodsza


"Opowiedz mi... Co jest pod ziemią"
 Autor: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: książka całokartonowa
Liczba stron: 10
Format: 19x20 cm
ISBN: 978-83-280-3098-5

Komentarze