"Zamki w Polsce do kolorowania" - wciągająca lekcja historii dla najmłodszych
Słowo "zamek" ma dla młodszej młodzieży płci żeńskiej przemiłe konotacje - a to dlatego, że bardzo często utożsamiany jest z pałacem. I choćby z tego powodu warto sięgnąć po tę pozycję, by mieć jasność w kwestii, czym się te budowle różnią - na pierwszy rzut oka, ale i po głębszym poznaniu. 

Ale rzecz jasna zagłębiając się w treści zawarte w tej książce zyskamy o wiele więcej! Poprzednie pozycje tego typu sygnowane przez Wydawnictwo Olesiejuk były pozbawione komentarza czy też był on bardzo lakoniczny, ograniczał się w zasadzie do podpisów - mam na myśli kolorowanki o tematyce geograficznej. Jednak w przypadku historii trudno byłoby nie dodać paru słów wyjaśnienia: sama bryła zamku czy ciekawe elementy z jego wnętrza, postaci związane z jego przeszłością to zbyt mało. Dlatego też "Zamki w Polsce" to kolejna publikacja, która nie tylko zachęca do sięgnięcia po kredki - dzięki niej także historyczna wiedza najmłodszych zostanie pogłębiona i uzupełniona.

Być może niektórym wydaje się, że to może mało porywające tematy dla młodych odbiorców, jednak doświadczenia naszej przyjaciółki, która z synem (rówieśnikiem Starszej) w te wakacje zwiedzała przez blisko dwa tygodnie zamki na południu naszego kraju, dowodzą, że tego typu obiekty, jak i nasza historia potrafią zaintrygować nawet bardzo nieletnich;) 

Na pewno dobrym pomysłem jest połączenie poważnych treści z zajmującym zajęciem - kolorowanie to fajna sprawa, a gdy jeszcze mamy dobre kredki, to w ogóle - prawdziwa przyjemność!:) Warto dodać, że grubszy papier pozwala i na użycie pisaków, a fakt, iż ilustracje są wydrukowane jednostronnie pozwala nam nie martwić się o pojawiające się czasem niechciane ślady po użyciu flamastrów. 

Nasze panny lubią niekiedy z wielką dokładnością dobierać kolory i rozpaczają nad brakiem stosownych odcieni kredek;) Tę pieczołowitość warto wykorzystać przy tej właśnie pozycji: zajrzeć do albumów czy znaleźć zdjęcia w sieci, tak aby piękne zabytki z naszej przeszłości nabrały dzięki małym rączkom właściwych barw. 

"Zamki w Polsce do kolorowania" będą świetnym uzupełnieniem do przedstawianej już na blogu pozycji - "Historia Polski do kolorowania". Zawarte tu treści są napisane prosto, klarownie, przekazują istotne wiadomości, zaciekawiają tematem, prezentują dzieła sztuki i osoby, dokładną lokalizację danego obiektu i jego znaczenie. Trzeba się liczyć z tym, że tak pasjonująco przekazany temat sprawi, iż rozbudzą się apetyty, by zobaczyć owe budowle na własne oczy, zwiedzić je, poznać inne ich tajemnice...:)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Zamki w Polsce do kolorowania"
Autor: Krzysztof Wiśniewski
Ilustrator: Joanna Babula
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: zintegrowana
Liczba stron: 48
Format: 28,5x40 cm
ISBN: 978-83-274-4885-9


 Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.


Wpis w ramach projektu Przygody z książką.
Sprawdźcie, co się tam dzieje!:)  


Komentarze

  1. Mamy całą serię, są świetne, doskonały prezent dla dzieci w każdym wieku.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)