"12 znaków zodiaku" - barwny zodiak dla każdego:)Świat horoskopów i przepowiedni najmłodszych niekoniecznie zajmuje. Zamiast dopytywać, co się wydarzy, wolą marzyć, że zdarzy się to, co najmilsze: upragnione prezenty w liczbie bliskiej nieskończoności pojawią się pod choinką, wakacje upłyną w nader ciekawym miejscu, a rodzice zgodzą się na zamianę domu w zwierzyniec;)

Ale znaki zodiaku są pewnym elementem naszej kultury, otaczającego nas świata. Znają je i pasjonaci nauki - wszak to od gwiazdozbiorów zaczerpnięto ich nazwy! 

"12 znaków zodiaku" to kontynuacja pewnej koncepcji, która właśnie tuzin elementów przyjmuje za temat. Najpierw uwiodły nas w takiej liczbie przedstawione bliżej kolory, potem ten najbardziej znany, najpopularniejszy "zestaw" - "12 miesięcy", a od tego pomysłu tylko krok do znaków zodiaku! Bardzo często zdarza się słyszeć pytania o miesiąc urodzenia, o "znak", bo dla wielu osób to sprawa istotna, w pewnym sensie wiedza ta pozwala stworzyć obraz drugiego człowieka, wzbudzić sympatię (wszak każdy znak pociąga za sobą rozmaite pozytywne cechy!).

Marcin Brykczyński w swych wierszach poświęconych horoskopowym patronom;) także pokazuje dwie strony medalu - wady i zalety, cechy charakteru zjednujące innych ludzi i te nieco uciążliwe. Czy to prawdziwy obraz? Z całą pewnością odnajdziemy w sobie opisane skłonności, nawet jeśli nie przywiązujemy wagi do horoskopów!;) 

To książka dla każdego, bo przecież każdy odnajdzie tu swój znak zodiaku!;) Ale i w szerszym kontekście to lektura warta uwagi. Zdarza się nam być może czasem oceniać innych nieco powierzchownie, jedno niewłaściwe zachowanie potrafi przekreślić miłe chwile, pozytywne wspomnienia. Jeśli ktoś zajdzie nam za skórę, potrafimy wypunktować wszystkie błędy, z precyzją wykazać jakiż to okropny osobnik... Warto przemóc się w takiej sytuacji i przypomnieć sobie to, co dobre w zachowaniu adwersarza. Nikt wszak nie jest idealny! Każdy ma wady, ale i zalety. Dobrze jest rzecz jasna walczyć z tymi pierwszymi, jednak to nie takie proste zadanie. Nie zawsze wszystko układa się tak, jak byśmy chcieli, a czasem i to, co odbieramy jako wadę, może być cennym, pożądanym zachowaniem: drobiazgowość czy zbytnia bezpośredniość mogą w niektórych sytuacjach być wartościowym sposobem postępowania.

Zatem choć nie przesłodzone, to nasze zodiakalne portrety, które wyszły spod ręki autora są sympatycznym obrazem nas samych - jeśli bliskie jest nam takie postrzeganie rzeczywistości. A uroku tej pozycji dodają jak zwykle niebanalne prace Ewy Poklewskiej-Koziełło: magiczne, fantastyczne, bajecznie kolorowe, łączące dosłowność z symboliką, z tłumem roześmianych dzieciaków, z mnóstwem zwierzątek. Poniżej zobaczycie te najpiękniejsze dla nas;) - bo to nasze znaki:) Sięgnijcie po "12 znaków zodiaku", żeby znaleźć Wasze najpiękniejsze!:)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"12 znaków zodiaku"
Autor: Marcin Brykczyński
Ilustrator: Ewa Poklewska-Koziełło
Wydawnictwo: Literatura
Oprawa: twarda
Liczba stron: 28
Format: 20x26,5 cm
ISBN: 978-83-7672-456-0

Komentarze