"Ahoj, piraci!" - w drogę - po skarby i dobrą zabawę!:)Jak spędzamy ostatnio popołudnia? Pod znakiem przemocy, taktycznych manewrów mających pognębić przeciwnika, powodowani żądzą zdobycia bogactw;) W weekendy nawet wcześniej zaczynamy te emocjonujące starcia:) Wciągnęły nas pirackie klimaty, zachwyciło wykonanie gry, cieszymy się ze zwycięstwa, które może stać się udziałem każdego z członków rodziny, dlatego "Ahoj, piraci!" leżą dosłownie pod ręką, bo nie warto przecież głęboko chować gry, po którą codziennie sięgamy!

Oczywiście te nie do końca szczytne pobudki wymienione na początku należy wziąć w cudzysłów - najbardziej cieszy nas rzecz jasna świetna zabawa, ciekawy pomysł, starannie wykonane elementy gry (śliczne statki!:)), fakt, iż cała nasza czwórka może zasiąść do gry.

Dziewczyny od razu zwróciły uwagę na podobieństwo do innej gry Wydawnictwa Egmont "Kolorowe biedronki" - i "zewnętrznie" widać pewną analogię (kolorystyka, rysunki, format), a do tego na planszy znów znajduje się tarcza i strzałka, a ten etap zabawy zawsze budził emocje i radość. Obie gry należą do serii "Zagraj ze mną" - przeznaczone są do wspólnych, rodzinnych rozgrywek. Już najmłodsi mogą uczyć się przestrzegania reguł, współpracy, liczenia, smaku wygranej, godzenia się z porażką. 

W tym wypadku to gra dla prawdziwych "starszaków";), którzy poradzą sobie z koniecznością grania na własne konto, podejmowania ryzyka - każdy gracz musi oceniać, jak wiele skarbów załadować na swój statek, bo przecież podróż może przynieść mnóstwo niespodzianek. Jest i element przypadku - bo o tym, o ile pól się przesuniemy, ile skarbów będziemy mogli zdobyć, decyduje rzut kostką. Od nas zależy z kolei taktycznie postępowanie - mamy możliwość dokonania abordażu, możemy dzięki przesunięciu pionka tornada pokrzyżować plany przeciwnikom.

Rozgrywka trwa nieco dłużej niż w przypadku biedronkowych przygotowań do balu, gramy "na swoje konto", więc rzeczywiście minimalny wiek osób, do których jest adresowana ta gra określono trafnie - Młodsza, której jeszcze trochę do sześciu lat brakuje, przy pierwszej rozgrywce stwierdziła: "Ja na razie już nie gram, bo lubię takie długie gry, ale nie zawsze";) - to pokrętne tłumaczenie było dowodem na to, że nieco trudno jej było zapanować nad wszystkimi elementami. Ale obserwowała, kibicowała i od następnego dnia już gramy kwartetem;)

Ciekawa, emocjonująca gra, ucząca taktyki, logiki, zachwycająca wykonaniem - kolejna ciekawa pozycja Wydawnictwa Egmont, idealna dla tych, którzy już dorośli do rywalizowania o palmę pierwszeństwa.

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Ahoj, piraci!"
Autor: Manfred Ludwig
Seria wydawnicza: Zagraj ze mną 
Wydawnictwo: Egmont 
Liczba graczy: 2-4  
Wiek: od 6
Wymiary w opakowaniu: 71 x 252 x 247 mm


Komentarze