"Raz, dwa, trzy - słyszymy", "Raz, dwa, trzy - mówimy" - jest już cała trylogia dla maluchów!:)


   Jak te frazy z ulubionych lektur zapadają w pamięć! "W piżamie nie wyjdzie" - "to rzecz oczywista" czy - w takich "sypialnianych" klimatach - gdy rano humor kiepski, pytamy: "Poczułaś, że jesteś bardzo zła?" (to oczywiście Anielka:)). Znamy czarodziejską moc lektur - czasem całą pozycję od deski do deski najmłodsi potrafią wyrecytować trafnie przewracając strony zgodnie z zapisanym na nich tekstem;) Dlatego nowe publikacje autorstwa Joanny Bartosik to książki, które zauroczą młodszych i starszych, a na tych najmłodszych wywrą poza tym wielki wpływ jeśli chodzi o zasób słów. 

Każdy, kto kupuje kartonowe książeczki, ten robi interes życia;) To oczywiste, że te pozycje będą wertowane po wielekroć, staną się obowiązkową lekturą na dobranoc i w ciągu dnia, na dodatek po jednokrotnym przeczytaniu usłyszymy prośbę o kolejne odczytanie - i jeszcze jedno, i następne...;) Tak - to naprawdę dobrze wydane pieniądze. 

I tak to mali odbiorcy z przejęciem recytują wiersze, opowiadają przygody, które stały się udziałem bohaterów, a ci najmniejsi z przejęciem naśladują dźwięki, artykułują pierwsze wypowiedzi dotyczące lektur;) Nie możecie doczekać się tej chwili?;) Sięgnijcie po nowe tytuły z serii  RAZ – DWA – TRZY! Tych malutkich, jeszcze leżących lub zaczynających siadać, cieszyło patrzenie, pokazywanie paluszkiem, emocje zawiązane z książką były okazywane żywiołowo, choć nie zawsze w pełni zrozumiale dla dorosłych;) 

Kolejne książki to następne milowe kroki w rozwoju pociech - słyszą i naśladują dźwięki, które są tak zabawne, na ogół nietrudne do powtórzenia, często uniwersalne - podobne w różnych językach. A potem już prosta droga do opanowania sztuki pięknego wypowiadania się. Grzeczne i miłe słówka doskonale zapadają w pamięć, gdy ma się tak uroczą ich wizualizację jak to ma miejsce w przypadku "Raz, dwa, trzy - mówimy"!

A przeznaczone dla najmłodszych publikacje Joanny Bartosik zachęcają także piękną formą - sympatyczne rysunki sprawiają, że małe rączki chętnie wyciągają się po te książki. I nieco starszym też się podobają - jeśli akurat zdobywają umiejętność czytania, to mogą młodszemu rodzeństwu z przyjemnością poczytać!:) 

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Raz, dwa, trzy - słyszymy", "Raz, dwa, trzy - mówimy"
Tekst i ilustracje: Joanna Bartosik
Wydawnictwo: Widnokrąg
Oprawa twarda - karton
Liczba stron: 20
Format: 16 x 16 cm
ISBN 978-83-944971-2-5, 978-83-944971-3-2

Komentarze