"Czajniczek" - znane wątki w nowej formie

Jaka to zaskakująca opowieść! Sam tytuł pewnie niewiele skojarzeń budzi - bo któż dziś używa czajniczków?!;) Najmłodsi pewnie najczęściej znają takie naczynia z własnych plastikowych zestawów zastawy;) Zatem choć to na pozór bliski, w rzeczywistości tytułowy przedmiot jest dość egzotyczny... A cóż za historia może wiązać się z czajniczkiem? Niecodzienna zagadka ma na pozór banalne rozwiązanie.

Otóż mama wysyła córkę do miasta właśnie po czajniczek. Czy będzie to zatem historia o wyprawie po zakupy?!;) Tak, ale w bardzo niewielkim stopniu - bo samo dotarcie do miasta to pasmo niewiarygodnych przygód, zaskakujących spotkań, to okazja do zawarcia ciekawych znajomości, udzielenia pomocy i zyskania w zamian wsparcia. Jak się okazuje, droga do sklepu jest nieco zawiła, naprawdę niełatwo go znaleźć. Ale to, co w nim się znajduje, rekompensuje wszelkie trudy! Tyle pięknych czajniczków - lecz niestety, wszystkie zbyt drogie... 

Na szczęście w magicznym świecie tej lektury, w którym żyją niezwykłe istoty, a zwierzęta mówią ludzkim głosem, wszystko może się zdarzyć - a "czająca się" (nomen omen;)) przed sklepem z czajniczkami dziura może być bramą do kolejnej niesamowitej części opowieści, w której małą bohaterkę - Biankę, spotkają jeszcze bardziej niezwykłe przygody! Historia ta przypomina nam i bajkę o Czerwonym Kapturku, przygody Alicji w Krainie Czarów, senne marzenia...

Pełna magii i bez przerwy zaskakująca odbiorców fabuła zachwyca nie mniej niż ilustracje - imponujące rozmiarami, ale i starannym dopracowaniem szczegółów, barwne, a do tego też wykorzystujące rozmaite faktury. 

Ci, którzy lubią opowieści z przesłaniem, także i tu je znajdą - upór dziewczynki, by spełnić prośbę mamy prowadzi ją przez różne perypetie, ale szczęśliwie do celu - może również dzięki temu, że jest ona tak pomocna, z radością dzieli się tym, co ma, poświęca czas potrzebującym wsparcia. Piękna historia z radosnym finałem to okazja do pierwszego spotkania z twórczością urodzonej w Tokio artystki, która obecnie mieszka we Francji - może nie ostatnie? Ci, którzy zajrzą na stronę autorki, przekonają się, że ma w swym dorobku sporo pozycji. 

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Czajniczek"
Autor: Etsuko Watanabe
Wydawnictwo: Dragon
Liczba stron: 64
Okładka: twarda
Format: 28,5 x 36,5 cm
ISBN: 978-83-7887-408-9

Komentarze