"Hania Humorek i Smrodek. Świetne święta" - magia i urok grudniowych dni:) (I mnóstwo humoru!;))Już za chwilę święta! Ha, któż tego nie wie;) Jesteśmy świadomi, czekamy, planujemy, marzymy, przygotowujemy się... Te plany - jak to często bywa w życiu - weryfikuje rzeczywistości. Nie każde marzenia się spełniają, przygotowania idą jak po grudzie albo żyją swoim życiem;)

O tym wszystkim, a także o tym, iż mimo tych przeszkód święta będą cudownym czasem przekonamy się dzięki naszej ulubionej bohaterce - Hani Humorek, dziewczynce, która ma mnóstwo pomysłów i konsekwentnie dąży do celu. A ten tom przygód jest wyjątkowy - bo równie ważną postacią okazuje się być młodszy brat Hani, żartobliwie nazywany przez nią Smrodkiem. 

Mamy zatem przyjemność towarzyszyć rodzeństwu w rozmaitych okołoświątecznych perypetiach: Hania wreszcie doprowadza do końca swoją listę wymarzonych prezentów, którą zapisuje na... papierze toaletowym;) - jak domyślacie się, jest bardzo obszerna! W przeciwieństwie do niej jej brat ma tylko jedno pragnienie: chce żeby spadł śnieg... "Marzenie ściętej głowy!" - zakrzykniecie zapewne - wszak u nas prawdziwa zima jednak choć na czas jakiś się pojawia, a jednak białych świąt nie było już... ho, ho - sporo lat! A w Wirginii, jak tłumaczy Smrodkowi siostra, śnieg nie padał od miliona lat!;) Położenie geograficzne - klimat podzwrotnikowy morski - i wszystko jasne: śnieg to raczej ewenement, a nie norma... 

Jednak Smrodek żywi coś więcej niż cichą nadzieję, ba - ma nawet pewność, że tego roku w święta będzie biało! Źródłem tej wiary jest... nowy listonosz! Ktoś, kto nazywa się Jacek Mróz (czyli Jack Frost), jest chyba osobą mającą spore rozeznanie w temacie zimy i śniegu - tak sądzi mały brat Hani i wszelkie próby przekonania go, że w Wirginii biały puch pojawia się bardzo rzadko, nie dają rezultatów. Ale czy jeżeli ktoś ma tylko jedno życzenie, to musi się ono spełnić?! Przekonajcie się sami:) Będziecie też mieli okazję towarzyszyć rodzeństwu podczas świątecznych występów w szkole, a pomysły rodzeństwa na pewno wprowadzą Was w doskonały humor!

Polecamy tę uroczą lekturę - przeczytajcie koniecznie! Nas tak wciągnęła, że połknęłyśmy ją jednego wieczoru - ale niewątpliwie przeczytamy ją kolejny raz - bo bawi, wzrusza i genialnie wprowadza w świąteczny nastrój!:)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Hania Humorek i Smrodek. Świetne święta"
Autor: Megan McDonald
Ilustrator: Peter Reynolds
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 96
Format: 13,5x18,5 cm
ISBN: 978-83-281-1458-6

Komentarze