"65-piętrowy domek na drzewie" - W czasie podróże? Nigdy się nimi nie znużę!;)Bardzo nas ciekawi, czy domek kiedykolwiek zostanie skończony?!;) Równie intrygująca kwestia, to dociekanie, jakież to nowe pomieszczenia pojawią się w kolejnej części, co zapełni następne trzynaście pięter, o które rzutcy chłopacy postanawiają każdorazowo powiększyć swoje lokum. Nawet jeśli założylibyście grupę dyskusyjną i wymieniali się najbardziej karkołomnymi pomysłami, to podejrzewam, że niełatwo byłoby Wam wpaść na to, co znajdzie się w nowej części domku Terry'ego i Andy'ego. Pokój urodzinowy i bezurodzinowy, klonomat, sklep z lizakami - bardzo intrygujące są nazwy dobudowanych pięter, a jeszcze ciekawsze jest to, co się za nimi kryje!

Okazuje się także, że jedno z pięter przeznaczają chłopcy na wyłączność na hodowlę mrówek. Wydawałoby się, że pupilki powinny być zadowolone. Niestety, pewne okoliczności sprawiają, że mrówcza farma to nie jest tak cudowne miejsce, a same podopieczne potrafią bardzo dobitnie wyrażać niezadowolenie...

Na domiar złego okazuje się, że domek na drzewie to... samowola budowlana!!! Jeśli orientujecie się nieco w tej tematyce, to wiecie, że taki obiekt trzeba rozebrać! Wyobrażacie to sobie?! Na pewno nie, bo to rzecz nie do pomyślenia. Zresztą to w żadnym wypadku nie jest wina chłopców, że tego pozwolenia nie ma - ot, spot nieszczęśliwych zdarzeń, w których ważką rolę grają czarodziejskie fasole, koza mówiąca po francusku, jasnowidzące fistaszki i sporo innych niebanalnych przedmiotów. 

Jednak chłopcy nie należą do osób zgadzających się z powiedzeniem: "Co się stało, to się nie odstanie" - o nie, oni po prostu wyruszą w podróż w czasie, do chwili, gdy zezwolenie miało być  uzyskane i je zdobędą! Banalnie proste, prawda? No tak, ale trzeba mieć wehikuł czasu! Akurat jest, w formie kubła na śmieci! Co może pójść nie tak? Hmm... Wszystko?;) Tak, zdecydowanie tak się właśnie stanie, bo znacie już pewnie Terry'ego i Andy'ego - wpadanie w tarapaty to ich specjalność. Ale równie dobrze idzie im radzenie sobie z wszelkimi problemami!:)

"Mała" podróż w czasie zmieniła się w wielką peregrynację przez czasy bardzo odległe - w zamierzchłą przeszłość, nieco bliższą także, jak również w przyszłość. Będzie działo się wiele, chłopcy - wraz z inspektorem Bąbelkiem - odegrają istotną rolę w przełomowych wydarzeniach, nieco inaczej potoczą się losy napotkanych osobników, co jednak okaże się właściwym i trafnym posunięciem. Do tego uda się podróżnikom w czasie rozwiązać sporo zagadek dotyczących przeszłości - a być może i rozbudzić historyczną pasję u czytelników.

Jak zwykle będzie niesamowicie zabawnie, niesłychanie surrealistycznie, zaskakujące rozwiązania fabularne sprawią, że jeszcze bardziej polubicie tę serię (tak, to możliwe!:)), a pomysłowość chłopaków znów będzie nas zdumiewać - i dodajmy - nie ostatni raz! Bohaterowie zapraszają do 78-piętrowego domku na drzewie!;)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki

"65-piętrowy domek na drzewie"
Autor: Andy Griffiths
Ilustrator: Terry Denton
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: miękka
Liczba stron: 384
Format: 13x19,7 cm
ISBN: 978-83-10-13189-8Komentarze