"Tydzień na budowie" - patent na przyjemną naukę:)Najlepszy patent na zapamiętanie czegoś? Przyjemne, zapadające w pamięć skojarzenia! Tak właśnie uczymy się zasad ortograficznych ze Starszą - oraz innych treści, bo w szkole nauki jest sporo;) Rozmaitymi wiadomościami trzeba się popisywać już wcześniej, w przedszkolu, ale i na co dzień wiedza się przydaje, na przykład te dni tygodnia, co się tak mylą i plączą... Aż siedem!;) Jak to poukładać w głowie?!;) Co jest po wtorku? Czemu nie ma "szóstku"?;) 

Ale przecież w końcu się poukładają te tygodniowe niuanse;) A dzięki niniejszej publikacji będzie to efektywne, szybkie i bardzo radosne uczenie się! Tydzień zaczyna się tu od niedzieli, kiedy to grupa sympatycznych zwierzaków zabiera się za planowanie działań. Jakich? Co wyniknie z ich poczynań? Tego dowiadujemy się sukcesywnie podróżując w czasie przez kolejne dni tygodnia!

Praca pali się budowlańcom w... łapach;) - każdy dzień to nowe zadanie, także i dla małych odbiorców - będzie okazja do poznania maszyn pracujących na budowie, możliwość zaznajomienia się z narzędziami, ćwiczenie wyobraźni - co też w przywożonych skrzyniach znajdować się może... Jest też i zagadka - co tworzą niestrudzeni pracownicy tej budowy?! Przyznajemy, że nas zakończenie zaskoczyło:) - bardzo pozytywnie! Odnajdywałyśmy w stworzonym miejscu znajome urządzenia i trochę zazdrościłyśmy bohaterom wspaniałej zabawy...;)

Najmłodsi dzięki rymowanym tekstom zapamiętają bez trudu kolejność dni, pobiorą przy okazji lekcję podstaw budownictwa;), podszlifują znajomość gatunków zwierząt. A taka lektura to też wielka radość - bawi, zajmuje, fascynuje.

Leo Timmersa, autora ilustracji, znamy z kultowej lektury młodych samochodziarzy;) - "Kto prowadzi?", ta jest równie sympatycznie zilustrowana. Przekonajcie się, że to nie są wcale wyłącznie "chłopackie" tematy, budowanie to zabawa dla każdego, a czytanie o nim - to przyjemność dla wszystkich!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Tydzień na budowie"
Autor: Jean Reidy
Ilustrator: Leo Timmers
Wydawnictwo: Babaryba
Oprawa: twarda
Liczba stron: 68
Format: 24cm x21,5cm
ISBN: 978-83-62965-49-6Komentarze