Vampirina - mnóstwo zabawy z niezwykłą osóbką:)Jeszcze jakiś czas temu pomysł, by uczynić taką postać bohaterką serialu dla dzieci, zaskoczyłby i zdumiał. A jednak mająca niebieską skórę, kitki w kształcie skrzydeł nietoperza oraz charakterystyczne zęby Vampirina jest ulubienicą najmłodszych! Od paru miesięcy serial o jej przygodach gości na antenie jednej ze stacji telewizyjnych skierowanych do młodych widzów i zyskał już grono wiernych fanów (a przede wszystkim - fanek;)). Dzieciaki z niecierpliwością czekały na drugą serię, a i powtórki są oglądane z radością. Bo trzeba od razu zaznaczyć, że choć imię i fizjonomia bohaterki są w pierwszej chwili nieco przerażające (podobnie jak i paru innych postaci wraz z nią zamieszkujących pensjonat w Pensylwanii), to już w jej zachowaniu i zwyczajach nie znajdziemy żadnych odstręczających elementów. Są najwyżej oryginalne, zdumiewające, osobliwe...;) 

Serial bawi, ale także pokazuje najmłodszym, że nawet ktoś o nieco innym wyglądzie może stać się naszym przyjacielem, uczy tolerancji, otwartości na innych, na nowe doświadczenia. To, co w Transylwanii, w której do tej pory mieszkała Vampirina z rodziną, było normą, w amerykańskich realiach zaskakuje, ale można przecież dojść do konsensusu, pogodzić odmienne plany i przekonać się, że warto być ciekawym świata, nowych doznań, innych zwyczajów czy zachowań. 

A książeczki? One też oprócz waloru rozrywkowego mają i dydaktyczne wartości. Najmłodszym spodobają się, bo jest tu ich ulubiona bohaterka - i to w obu postaciach - jako dziewczynka oraz po przemianie;) Są i wizerunki jej bliskich, jej przyjaciół, w tym duszka Emila, Gregorii, Wilczka. Można je pokolorować - zgodnie z zamysłem twórców postaci lub puścić wodze fantazji i stworzyć swoje własne wersje ich wyglądu;) Ale są też i zadania, dzięki którym najmłodsi będą ćwiczyć spostrzegawczość, logiczne myślenie, precyzję. Nie zabrakło i twórczych propozycji dających możliwość kreatywnego działania. Zatem rysujemy i dorysowujemy brakujące fragmenty ilustracji, przedzieramy się przez labirynty, szukamy różnic, brakujących elementów lub wskazanych szczegółów.  

Kolejne strony przypominają przygody nietuzinkowej bohaterki, zatem trudno nie oprzeć się pokusie, by uzupełnić książkę "na raz";) Na szczęście przyjemne chwile nie muszą być reglamentowane - duża kolorowanka (w niej również są ciekawe zadania!) ma aż 32 strony, a jeden z tytułów oferuje niekończącą się zabawę dzięki ścieralnym stronom! Warto dodać, że w obu tych pozycjach znajdziemy po cztery strony naklejek - część tych z książeczki "Vampirina. Ścieralne strony" posłuży maluchom do wykonywania zadań, ale zostanie jeszcze bardzo wiele do ozdabiania ulubionych przedmiotów lub tworzenia prac plastycznych o przygodach sympatycznej bohaterki!:) 

Poza tym ostrzegamy - uzbrójcie się w cierpliwości;) Wcale nie jest łatwo odnaleźć wszystkie szczegóły, niektóre zadania z pewnością na dłuższą chwilę każą pochylić się nad stronami tych książek. A jeśli w desperacji zakrzykniecie, że różnic już więcej nie ma lub będziecie mieli inny problem z rozwiązywaniem zagadek, możecie zajrzeć na koniec książki, by sprawdzić rozwiązanie.

Jeżeli lubicie innych bajkowych bohaterów, to w ofercie Wydawnictwa AMEET znajdziecie książeczki o sympatycznych mopsach, dzielnej Dosi, o Myszce Minnie czy Jej Wysokości Zosi - sprawdźcie, liczba tytułów jest imponująca! 

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"Vampirina. Koloruję, rozwiązuję"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 16
Format: 20,5x29 cm
ISBN: 978-83-253-2818-4

"Vampirina. Ścieralne strony"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 16
Format: 20x24 cm
ISBN: 978-83-253-2815-3


"Vampirina. Kolorowanka i naklejki"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 20,5x29 cm
ISBN: 978-83-253-2811-5

Komentarze