"Horse Club. Wielki sekret" - konie, przyjaźń, tajemnice, emocje...Wspólne zainteresowania zbliżają, a pasja, której obiektem są tak wdzięczne zwierzęta jak konie, wprost magicznie jednoczy wszystkie osoby. Kochająca konie pani Edith Jacobs powierza swoją pupilkę uwielbiającej te zwierzęta Sarah, a choć dziewczyna niedawno przeprowadziła się z Nowego Jorku w okolice Lakeside, posiadłości ze szkółką jeździecką, to od razu znalazła bratnie dusze - ma trzy przyjaciółki, które także kochają jeździectwo i konie (a może nawet przede wszystkim konie!). 

Sygnowana przez firmę Schleich® seria nie mogłaby chyba mieć innych pierwszoplanowych bohaterów zwierzęcych!;) Mnóstwo dzieci ma wśród swoich zabawek figurki koni tej właśnie firmy, a także innych zwierząt - gospodarskich, egzotycznych, morskich (być może wszystkich, które Wam przyjdą na myśl;)), jednak chyba właśnie konie to pierwsze skojarzenie, zatem takie powiązanie jest jak najbardziej zrozumiałe.

Wspominam o serii, bo niniejsza pozycja to część pierwsza, druga - "Niezwykła więź" - lada chwila się ukaże, kolejna jest zapowiadana na czerwiec, a następna - na jesień tego roku. Jeśli zatem polubicie sympatyczne, energiczne, pełne pomysłów bohaterki, to nie będziecie musieli długo czekać na poznanie kolejnych ich przygód.

Jak się pewnie domyślacie, tytuł serii - "Horse Club" - zobowiązuje - konie są nieodłącznymi towarzyszkami dziewcząt, jazda na nich to najmilszy sposób spędzania czasu, ale nie tylko radosne chwile dzielą ze sobą przyjaciółki. W sąsiedztwie Lakeside znajduje się posiadłość Antony'ego Michaelsa, chciwego biznesmena, który nie cofnie się przed niczym, by zdobyć więcej pieniędzy. Podczas przejażdżki Hannah, Sofia, Lisa i Sarah odkrywają, że niesympatyczny sąsiad ma kolejny niecny plan...  

Na szczęście nie tylko niemiłe niespodzianki czekają bohaterki - inne odkrycie jest o wiele przyjemniejsze i bardzo ekscytujące. Na terenie Lakeside znajdują tajemnicze pudełko z bardzo ciekawą zawartością. Wśród rzeczy jest też mapa okolicy z zaznaczonymi krzyżykami kilkoma miejscami... Co dziewczęta odkryją? Czy uda im się powstrzymać zakusy Antony'ego Michaelsa? Emocjonująca opowieść wciąga, radość przeplata się ze smutkiem, ale gdy cztery tak energiczne, pomysłowe i odważne dziewczyny czegoś się podejmą, to o porażce nie może być mowy! 

Miłośniczki koni wspierają się, pomagają sobie nawzajem, doskonale się uzupełniają - dobrze się znają i wiedzą, która z nich najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji. Wiedzą też, że na przyjaciółki mogą liczyć, a jako że są odpowiedzialne, kochają przyrodę i mają poczucie misji, by zachować otoczenie w takim stanie, w jakim się znajduje, nieuczciwemu sąsiadowi nie będzie łatwo przeforsować jego plan. 

Ta sympatyczna historia przypadnie do gustu osobom interesującym się końmi, jeździectwem - to główny temat tej opowieści i wiele możemy się dowiedzieć - i o tych zwierzętach, o ich zwyczajach, rasach, i o hippice. Książka została starannie przełożona, napisana piękną polszczyzną (to zasługa Lilianny Fabisińskiej, która równie ciekawie przybliżyła nam Atomówki:)). Historię uzupełniają realistyczne ilustracje obrazujące ważne momenty akcji. 

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"Horse Club. Wielki sekret"
Autor: Emma Walden
Tłumaczenie: Lilianna Fabisińska
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
Format: 14x20,2 cm
ISBN: 978-83-253-2903-7

Komentarze