"#Czytelnia. Odkrycie Belli. Poziom 1", "#Czytelnia. Plażowy rabuś. Poziom 1" - fascynujące przygody ulubionych bohaterekNa fali popularności bohaterów powstają liczne kontynuacje i reaktywacje. Ulubione postacie zostają postawione przed kolejnymi zdaniami, rzucone w wir niezwykłych, emocjonujących wydarzeń, skonfrontowane z nowymi wyzwaniami. Jeśli to właśnie te kochane, wielbione bohaterki, to siłą rzeczy następna produkcja z ich udziałem musi zaciekawić i przyciągnąć - do kin, do księgarni. 

Barbie przyzwyczaiła nas już do kolejnych wolt swego wizerunku - z równym wdziękiem odnajduje się w baśniowych krainach, jak i w futurystycznych wizjach ściśle związanych z technologicznymi nowinkami. No i miewa mnóstwo przygód w realnym świecie. Które lubicie najbardziej?;) Pewnie jak i my - wszystkie!:) Tym razem dzielna bohaterka o wielu obliczach zaprezentuje się nam w roli ratownika. Taki realistyczny entourage wiąże się często z przygodami Barbie i jej sióstr - i tak też jest w tym przypadku. Ba, wręcz można by rzec, że na plan pierwszy wysunie się najmłodsza siostrzyczka, Chelsea. Jeśli jesteście fanami filmu "Barbie i siostry: Wielka przygoda z pieskami", który trzy lata temu wszedł na ekrany kin, to ucieszy Was z pewnością obecność sympatycznych czworonogów - i to bardzo znacząca, bo pieski mają niemały udział w śledztwie prowadzonym na plaży. 

Ujęcie tytułowego rabusia okaże się nie lada zadaniem. Po pierwsze dlatego, że zaginione rzeczy to bardzo cenna biżuteria, po drugie - sprawę gmatwają rozmaite tropy, mylne wątki, mnogość możliwości przebiegu zdarzeń. A rozwiązanie jest tak blisko...;) Pewnie nie zdziwi nikogo fakt, iż Chelsea okaże się być wytrwałym i bardzo skutecznym detektywem! Ta pochwała logicznego myślenia, uporu w dążeniu do celu, skromności i gotowości do spieszenia z pomocą potrzebującej jej przyjaciółce to niewątpliwie cenna lekcja wynikająca z lektury. Poza tym oczekujcie zabawnej, wciągającej, pełnej zwrotów akcji opowieści!

Kolejne emocjonujące przygody to popularny sposób przyciągnięcia uwagi fanów. Zdecydowanie rzadziej spotykanym zabiegiem jest zaintrygowanie odbiorcy wcześniejszymi zdarzeniami, takimi, które miały miejsce przed kanoniczną historią;) Takim swego rodzaju prequelem jest opowieść o Belli. To ulubiona "księżniczka" Młodszej, u Starszej jest na drugim miejscu, ale zestawiając ten fakt z liczbą księżniczek Disneya, jest to naprawdę doskonała lokata. Jeśli i Was tak oczarowała pracowita, pełna empatii, nieco osamotniona w społeczności zajętej zdobywaniem pieniędzy i zabawą dziewczyna, to z pewnością pamiętacie też jej wielką pasję - czytanie! Osoba Belli kojarzy się nierozerwalnie z książkami. To one sprawiły, że spojrzała inaczej na Bestię, biblioteka od zawsze była ulubionym miejscem bohaterki, zatem i jako mała dziewczynka z lekturą w ręce spędzała wolne chwile. Nie zdziwicie się zapewne, że odkrycie nieco opuszczonej, ale wciąż funkcjonującej księgarni podziała na wyobraźnię Belli. Właścicielka tego wyjątkowego miejsca jest nieco zagubiona - córka opuściła ją idąc za porywem serca, interes podupadł, a wpływowe osoby pragną przemienić niemodną i nudną księgarnie w klub, salon. Bella jest oburzona i tradycyjnie już prezentuje swój niezłomny charakter, siłę woli i pomysłowość. Czy jej się uda? Czy będzie umiała rozbudzić miłość do książek w gronie szkolnych koleżanek i kolegów? Przekonajcie się, sprawdźcie!

Warto dodać, że magnetycznie przyciągające najmłodszych bohaterki zostały opisane w książkach należących do serii "#Czytelnia". Znane z animacji (bo zapewne taka kolejność rzeczy nastąpiła;)) postacie ożywają na stronach tych intrygujących opowieści, a my przekonujemy się, jak ważne i cenne są książki, ile wartości nam przekazują. Okazuje się, że warto zaprzyjaźnić się ze słowem pisanym - ulubione postacie mogą stać się wabikiem, który rozbudzi pasję czytania. Na pewno młodych czytelników uraduje wiadomość o kolejnych tytułach serii (są też i dla chłopaków - mimo wszystko przygody Barbie raczej dziewczynki docenią;)).

Polecam
Katarzyna i dziewczynki"#Czytelnia. Odkrycie Belli. Poziom 1"
Autor: Tessa Roehl 
Tłumacz: Małgorzata Fabianowska
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Format: 14,8x21 cm

"#Czytelnia. Plażowy rabuś. Poziom 1"
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Format: 14,8x21 cmhttps://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmont 

Komentarze