"Moja mama" - pean na cześć najważniejszej i najlepszej osoby na świecie:)Zdarza się, że wspominając swoje marzenia i pragnienia z dzieciństwa, obsypujemy pociechy górą prezentów. Kolejne okazje to doskonała sposobność, by uzupełnić takie braki: ofiarować nowe gry, klocki, lalki, auta, zestawy figurek, tablet... Czasem te upominki już nawet nie cieszą albo też radują przed chwilę, parę godzin, by potem dołączyć niebagatelnej masy rzeczy zalegającej dziecięce pokoje. A przecież najmilszym prezentem jest wspólnie spędzony czas, nasza uwaga, zainteresowanie, niespieszna rozmowa na wszelkie intrygujące najmłodszych tematy, spacer, wycieczka, zabawa. 

Taka akcja pojawiła się w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka - wolny dzień poświęcony pociechom zamiast kupowania uczuć najnowszymi, niemało kosztującymi cackami. Ale to dobry pomysł nie tylko "od święta" - warto na co dzień wcielać go w życie. Znaleźć chwilę w zaganianym dniu dla tych, którzy są dla nas tak ważni...

Pięknym obrazem, jak cenny jest tak spędzany wspólnie czas, jest "Moja mama". Urokliwa opowieść o wieczornym rytualne towarzyszącym zasypianiu przekonuje, że nie musi to być moment dramatycznych walk o "jeszcze parę minut", a wprost przeciwnie - najmilsza chwila, gdy jesteśmy blisko, cieszymy się zabawą, niebanalnymi pomysłami, rozśmieszamy nawzajem. I znów mama - podobnie jak superbohaterka z innej nowości Wydawnictwa Babaryba - doskonale sprawdza się w każdej roli - gwiazd rocka i żaby;) - w innych zresztą też:)

Ta kolorowa zabawa inspirowana barwami obecnymi na pościeli, w otoczeniu kładącego się spać malucha rozwija wyobraźnię, ale przede wszystkim pokazuje, jak ważne jest spędzanie czasu razem, ile daje radości, jak potrafi pozytywnie wpływać na nasz nastrój - i to bez żadnych dodatkowych nakładów finansowych.

Malarskie ilustracje są pięknym dopełnieniem sympatycznej, nieco magicznej historii. Książka ta to idealny prezent - na Dzień Matki i Dzień Dziecka - i rzecz jasna - znakomita inspiracja!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Moja mama"
Autor, ilustrator: Mayna Itoiz
Wydawnictwo: Babaryba
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Format: 21cm x 26cm
ISBN: 978-83-62965-56-4


Komentarze