"Czytam sobie" - wciąganie w czytanie;)Pani Justyna Bednarek po raz kolejny zaprasza nas do kulinarnej przygody. Poprzednia pozycja zachęcała do ugotowania pysznej, pożywnej - i bardzo lubianej;) - pomidorówki. Ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że deser, łakoć to coś jeszcze atrakcyjniejszego!:) Zatem do dzieła, mali cukiernicy - razem z Eufrozyną upieczcie muffiny! To oczywiście propozycja na czas po lekturze, bo najpierw warto się w nią zagłębić. 

Może niektórzy będą zarzucać bohaterce pocieszanie się słodyczami - jest wtorek, tęskni za sobotą, zatem wpada na pomysł poprawienia sobie nastroju muffinami. Ale warto docenić jej zaradność, samodzielność - idzie po zakupy, nie zadowala się gotowcami, własnoręcznie przygotowuje ciasto, a apetycznymi wypiekami częstuje rodzinę. Krótka historia uczy wielu ważnych spraw - Eufrozyna bierze stery życia w swoje ręce i walczy o dobry humor, dobrze radzi sobie w kuchni (a to też ważna sprawa!), pamięta o bliskich. 

Równie sympatyczne są bohaterki drugiego tytułu autorstwa Justyny Bednarek. Jak się zapewne domyślacie "Witajcie w Ponyville" daje nam okazję do spotkania sympatycznych kucyków spod znaku My Little Pony:) Któż ich nie zna? To znajome chyba większości kilkulatków;) Jak wiele je łączy i jak miłe są to postacie, przekonują nas słowne portrety zawarte w pozycji "Czytam sobie" przeznaczonej dla początkujących czytelników, bo należącej do poziomu pierwszego. Niełatwo używając tylko 23 podstawowych głosek pokazać, jak barwne i ciekawe są kucyki z Ponyville, ale autorce się to udało. A nagrodą za przeczytanie tej książki są sześcioma uroczymi bohaterkami.

Nieco dłuższą opowieścią jest autorska wersja legendy o Złotej Kaczce napisana przez Joannę Papuzińską. Uwspółcześniona historia opowiada o Ludce, dziewczynce, którą wszystko ciekawi, a szczególnie intrygują ją... bajki! Czy można do nich wejść? Ach, spotkać bajkowych, legendarnych bohaterów! A jeszcze do tego zdobyć skarb! Te fantastyczne marzenia spełniają się. W jaki sposób - o tym przekonacie się sięgając po tę lekturę. Dowiecie się też, czy pieniądze dają szczęście. Mała Ludka potrafi dokonać właściwego wyboru - i być przykładem dla czytelników opowieści o jej przygodach. Dodajmy - pięknie zilustrowanej!

Polecamy
Katarzyna i Młodsza
Autor: Joanna Papuzińska
Ilustrator: Katarzyna Bajerowicz

Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Format: 14,5x18,5 cm
ISBN: 
978-83-281-2960-3

"Czytam sobie. Witajcie w Ponyville. Poziom 1"
Autor: Justyna Bednarek
Ilustrator: 

Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 14,5x18,5 cm
ISBN:
978-83-281-3321-1
"Czytam sobie. Muffiny Eufrozyny. Poziom 1"
Autor: Justyna Bednarek
Ilustrator: Daria Solak

Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 14,5x18,5 cm
ISBN:
978-83-281-1572-9
https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmont

Komentarze