"Jak to działa? Ciało człowieka" - z Klarą i jej dziadkiem poznajemy lepiej samych siebie;)Nikola Kucharska przybliżyła nam intrygujące prawdy o kotach, wyjaśniła, jak działają zwierzęta, a tym razem na tapecie znaleźliśmy się... my!;) Własna osoba to dla wielu ulubiony temat rozmów, o sobie lubią opowiadać długo, malowniczo, ze szczegółami. Zatem usatysfakcjonuje ich z pewnością fakt, iż cała ta pozycja - dodajmy, iż jest ona sporego formatu - poświęcona została przybliżeniu wiadomości o ludzkim ciele, o etapach rozwoju, zmianach zachodzących w naszych organizmach, o dziedziczeniu i zmysłach, zdrowym odżywianiu i chorobach...

Podobnie jak w przypadku wcześniej wydanej książki z serii "Jak to działa?", przedstawiającej bliskie nam zwierzęta, tak i teraz naszym przewodnikiem przez te ciekawe zagadnienia jest dziadek Ignacy, który zasypywany lawiną pytań przez wnuczkę Klarę staje na wysokości zadania i rozwiewa wszelkie wątpliwości.

To książka dla najmłodszych interesujących się tematem - lub też rozbudzeniu tej ciekawości służąca, czemu w sukurs przychodzą komiksowe rozkładówki rozpoczynające kolejne rozdziały. Wspólne chwile z rodziną, atrakcje wesołego miasteczka, piknik zorganizowany w celu propagowania zdrowego trybu życia, pracowity dzień w szpitalu - wszędzie spotkamy Klarę mnożącą pytania i dziadka, który obiecuje wnet na nie odpowiedzieć. Ale prócz tego wiele tu zabawnych scenek, humorystycznych postaci, świetnie ujętych rozmaitych sytuacji, stanowiących punkt wyjścia do rozmowy czy refleksji. 

Choć pozycja nie jest zbyt obszerna, to na jej stronach udało się zawrzeć wiele informacji - budowę poszczególnych układów, procesy lub mechanizmy z nimi związane, mnóstwo ciekawostek. Podobnie jak w przypadku książki zwierząt dotyczącej, ostatnie strony poświęcone zostały na przybliżenie zawodów związanych z tematem, czyli w tym przypadku wymarzonych zawodów dla pasjonatów medycyny oraz krótkich biografii osób zasłużonych na tym polu (wśród nich jest i Polak - Zbigniew Religa). 

Obrazowe ilustracje, których autorką jest Nikola Kucharska, stanowią źródło wiedzy, ale jednocześnie pełnią niejako funkcję rozrywkową;) Podobnie jak we wspomnianych dwóch pozycjach, tak i tu rysunki zostały wzbogacone o zabawne elementy, pełne humoru komentarze, dowcipne dopiski. Przemycają żarty, ale też i rozmaite powiedzenia, wyrażenia i zwroty z naszego języka, które nawiązują do anatomii człowieka, zatem to pozycja kształcąca i biologicznie, i polonistycznie;)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Jak to działa? Ciało człowieka"
Autorki: Joanna Kończak, Nikola Kucharska, Katarzyna Piętka
Ilustratorka: Nikola Kucharska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Format: 24x32 cm
ISBN: 978-83-10-13346-5Komentarze