"Kubuś Puchatek. Chatka Puchatka" - najpiękniejsze wydanie opowieści o ulubieńcu ogółu;)



Bardzo nam trudno przyznać się do naszego zaniedbania... Otóż nie czytałyśmy "prawdziwych" przygód Kubusia! Dziewczynki oglądały po wielekroć animacje Disneya - z rozmaitymi bohaterami odgrywającymi pierwszoplanową rolę, mamy niejedną książkę "na bazie" klasycznej historii, w których bardzo często mieszkańcy Stumilowego Lasu występują w roli edukującej. Zatem nie da się ukryć, że to i sympatyczne postacie, i lubiane przez ogół najmłodszych. 

Zatem to niedopatrzenie... Ale z drugiej strony - pamiętam, że dostałam mój komplet w dwóch tomach w prezencie właśnie na ósme urodziny, sama je czytałam, a i teraz - gdy lektura przygód Kubusia Puchatka umilała nam wieczory, tak się mi nasunęła myśl, że nie jest to pozycja dla tych najmniejszych maluszków. I to nie tylko dlatego, że rozdziały są dość długie, więc skupić uwagę najmłodszym nie byłoby tak łatwo. Choć sam tytułowy bohater mówi o sobie jako o "misiu o bardzo małym rozumku", to jest on w rzeczywistości małym filozofem, ma niebanalne przemyślenia. 

Z tych przygód można wyciągnąć bardzo wiele i każdy odbiorca, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie w historiach opowiadających o odwiedzinach, poszukiwaniach, wzajemnej pomocy, otwartości na innych, tolerancji, odkrywaniu siebie, odmiennych upodobaniach, odpowiedzialności... I - ach - nie sposób wymienić, ilu jeszcze sprawach! Niektóre tematy były dla Młodszej nie do końca jasne, zatem z zaangażowaniem wyjaśniała je Starsza, która z kolei czasem prosiła o wytłumaczenie czegoś mnie - choć wydaje mi się, że nie zawsze chciała się przyznać do niewiedzy, bo pewne kwestie były jakby przeznaczone właśnie dla tych dorosłych już czytelników. Nie przypadkiem jest to dla wielu osób ulubiona lektura, do której wiele razy się wraca - i czyta nawet, gdy człowiek jest nieco pognieciony (to taka urocza kwestia z filmu "Krzysiu, gdzie jesteś?"). 

A najnowszym wydaniem przygód Kubusia, Krzysia, Prosiaczka i wszystkich ich przyjaciół sygnowanym przez Naszą Księgarnię nie sposób się nie zachwycić. Twarda oprawa, lakierowane detale na okładce oraz faktura okładki, wszystkie ilustracje Ernesta Sheparda w kolorze, w dużym formacie, barwa mapa na wyklejce, tekst bardzo czytelny i zachęcający do lektury - słowem: pozycja przepiękna, której staranna forma dorównuje wyjątkowej treści. 

Na jesienne niepogody nie ma lepszego lekarstwa niż tak urocza książka, która potem sprawdzi się i w inne pory roku, bo to ponadczasowa opowieść, dla starszych i młodszych.

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki










"Kubuś Puchatek. Chatka Puchatka"
Autor: Alan Alexander Milne
Ilustrator: Ernest H. Shepard
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron: 296
Format: 19,5 x 25,4 cm
ISBN: 978-83-10-13381-6



Komentarze