"Studio tańca. Tom 2" - kolejna porcja przezabawnych opowieści:)Jak się Starszej dłużył czas od przeczytania pierwszego tomu do chwili, gdy się ukazał drugi! Poruszyłyśmy zatem w rozmowach temat wydawniczego cyklu oraz kwestię rozbudzania czytelniczych apetytów. A "na pociechę" przywołałam fakt, iż otrzymujemy tak okazałą publikację! W jednym tomie są trzy zeszyty komiksowe, sprawdziłyśmy też, że miło się wraca do znanych już historyjek i odnajduje w nich często nowe szczegóły, więc już nieco cierpliwiej czekamy na tom trzeci (taki zimowy jeśli chodzi o okładkę, zatem młoda czytelniczka zaklina rzeczywistość, żeby jeszcze w stosownych okolicznościach pogodowych się ukazał;)).

A drugi został po prostu pochłonięty! Znane już doskonale i lubiane bohaterki są nietuzinkowymi dziewczynami, ich zamiłowanie do tańca nie słabnie, wciąż mają na pieńku z Carlą, niesympatyczną, złośliwą koleżanką z zajęć tanecznych. Nieco mniej pasjonują je lekcje, więc na tym tle pojawiają się nowe problemy. Także świat uczuć potrafi zaabsorbować, a choć bywa, że zauroczenie mija, to i nowe fascynacje się pojawiają - dzieje się wiele! Do tego nie brak i nowych tematów, niespodzianek: dziewczęta borą udział w konkursach tanecznych, Lusia okaże się wielką pasjonatką choreografii i na tym polu zaprezentuje się wprost imponująco, młodzież czeka też wyjazd i staż w słynnej rosyjskiej szkole tańca.

Znów mamy okazję nieco lepiej poznać świat tańca, rozmaite style, tajniki baletu, a dzięki choreograficznej pasji Lusi także dowiedzieć się, jak powstaje przedstawienie oparte na tańcu. Seria "Studio tańca" przybliża również czytelnikom klasyczne historie baletowe - tym razem jest to "Dziadek do orzechów". Z kolei przedstawienie wymyślone przez Lusię - dodajmy: dzięki pomocy i wsparciu innych osób - bazuje na motywach znanych z baśni, z romantycznych opowieści (w tym wypadku chodzi też o epokę - czyli mamy atmosferę niesamowitości, tajemniczości, niezwykłe istoty, grozę). 

"Studio tańca" to opowieść o tańcu właśnie - i to o różnych jego odmianach: balecie, tańcu jazzowym, tańcach afrykańskich, o break-dansie, ale też i o szkole, przyjaźniach, pierwszych uczuciach, o rodzinnych perypetiach - tych wynikających z posiadania rodzeństwa, bo takie relacje nigdy nie przebiegają w idyllicznej atmosferze. To komiks, który bawi, autorzy szukają jasnych stron w każdej sytuacji, bohaterki z wrodzonym optymizmem radzą sobie z rozmaitymi trudnymi sytuacjami. Świetna, ciekawa seria pokazuje, że warto pielęgnować zainteresowania - zachęca do pokochania i tańca, i komiksów;)

Polecamy
Katarzyna i Starsza


 "Studio tańca. Tom 2"

Scenarzysta: Béka (Bertrand Escaich i Caroline Roque)
Ilustrator: Crip
Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 144
Format:
16,7x25,5 cm 
ISBN:  978-83-281-3542-0

 
https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmont

Komentarze