"Z życia Smerfów" - smerfastyczne historie pełne humoru:)
Smerfy to niezwykle zabawne istotki! Fani serialu potwierdzą, że okazji do śmiechu podczas oglądania ulubieńców nie braknie. Humor sytuacyjny dominuje, ale zabawne są oczywiście charaktery postaci. Wyróżniające cechy są źródłem imion-pseudonimów - i okazują się być wprost niewyczerpaną krynicą śmiesznych sytuacji.

Tak rzecz się ma z Harmoniuszem. Ów muzykalny Smerf jest taki jedynie w swoich oczach... Całe otoczenie cierpi z powodu niemelodyjnych prezentacji gry na różnych instrumentach, zatem wciąż pojawiają się pomysły, jak poradzić sobie z tymi kakofonicznymi popisami?! 

Inny "nośny" temat to... bańki! Właściwie - lotny;) I bardzo ekscytujący! Chyba nie ma dziecka, które by nie lubiło ceremoniału ich puszczania, nie wznosiłoby okrzyków zachwytu nad pięknymi, dorodnymi okazami;) Nic zatem dziwnego, że to szaleństwo ogarnęło i wioskę Smerfów! 

Jest i Chorasek - to wielki oryginał, permanentnie chory, uskarżający się na przeróżne dolegliwości. Miast baniek robi... kostki lodu, a jego nastroje są tak zaraźliwe, że do opuszczenia osady z powodu niesprzyjających warunków pogodowych namówi nawet... Papę Smerfa!

Tradycyjnie już Pracuś zaskoczy mnóstwem pomysłowych rozwiązań z dziedziny techniki i nauki, Ważniak wszystkich będzie wyprowadzał z równowagi gderaniem i wymądrzaniem się, będziemy współczuć Poecie, bo natchnienie to kapryśna sprawa, więc proces twórczy bywa wyzwaniem...

W wiosce Smerfów nie brak ciekawych osobników, każdy ma swoje zabawne zwyczaje, nietuzinkowe pomysły; wszystkim przytrafiają się rozmaite przygody, a te zebrane w tomie "Z życia Smerfów" łączy anegdotyczny charakter, pierwiastek psotności;) Młodzi czytelnicy przyzwyczajeni do komiksowych opowieści zajmujących kilkanaście lub więcej stron tym razem otrzymują zbiór krótkich, jednostronicowych gagów rozpisanych/rozrysowanych na kilka kadrów, uzupełnionych paroma dymkami. 

"Z życia Smerfów" to swoisty dziennik codziennych zdarzeń, jakie mają miejsce w wiosce. Zobaczymy typowe zajęcia, pasje Smerfów, poznamy ich marzenia, przeżyjemy wraz z nimi zabawne przygody, w jakie obfituje życie małych bohaterów. To pogodne opowieści, bo nie ma na horyzoncie ani zagorzałych wrogów małych niebieskich istotek - Gargamela i Klakiera, nie pojawiają się żadni inni wrogowie (jak choćby muchy bze-bze w "Czarnych Smerfach"). Jest radośnie, wesoło - na poprawę humoru, dla fanów i dla tych, którzy jeszcze Smerfów nie znają (czy są tacy?!) - doskonała lektura - polecamy!


Katarzyna i Starsza

"Z życia Smerfów"
Scenarzysta: Peyo, Yvan Delporte 
Ilustrator: Peyo
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 56
Format: 21,6x28,5 cm
ISBN: 978-832-81-4140-7


Komentarze