"Dzień z przyrodą. 101 zadań inspirowanych naturą" - wychowajmy młodych przyrodników i ekologów!:)Rok temu świętowanie Międzynarodowego Dnia Ziemi odbywało się w przypadku dziewczyn w duchu sprzątania terenu wokół szkoły. Starsza brała tego dnia udział w konkursie, więc zbierała te śmieci "na galowo";) Cała akcja trochę przerosła organizatorów, bo pełne worki jeszcze dość długo leżały pod ogrodzeniem. W końcu jednak znikły i zrobiło się naprawdę ładnie i miło. Teraz znów byłoby co robić - widziałyśmy podczas spaceru z naszą suczką, ale jest to na tyle daleko od nas, że noszenie worków ze śmieciami byłoby trudne. Może zatem we wrześniu, wraz z akcją "Sprzątania świata" znów teren przyszkolny będzie cieszył oczy? 

Dbania o przyrodę warto uczyć od najmłodszych lat. Gdy pokażemy, że jest to dom małych stworzonek, że każdy owad, roślinka jest piękny, wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, wówczas jest szansa, że zostanie to zapamiętane, a postawa proekologiczna będzie naturalnych sposobem postępowania we wszelkich sytuacjach. 

Książka "Dzień z przyrodą. 101 zadań inspirowanych naturą" będzie doskonałym wsparciem obserwacji czynionych w ogrodzie, podczas spaceru, wyprawy do lasu. Autorka zresztą zachęca do takich wyjść, proponuje zadania, dzięki którym najmłodsi mogą zachować wspomnienia, utrwalić wiedzę, a także twórczo przekazać swoje wrażenie, spostrzeżenia. 

To pozycja, która zaciekawi maluchy, bo są tu i zadania dla zupełnie jeszcze początkujących obserwatorów przyrody, ale też będzie niejako "rosła" z odbiorcą, bo część zadań wymaga choćby umiejętności pisania (choć tu służyć pomocą mogą rodzice i skrzętnie zapisać, co pociechy zobaczyły nocą, jakie dźwięki usłyszały, jak przebiegał spacer po lesie...).

101 zadań i ani chwili na nudę! Debbie Powell udało się tak urozmaicić kolejne propozycje, że z pewnością nie usłyszymy: "E, znów to samo..." - kolorowanie i rysowanie, kompozycje z liści, wycinanie (takich zajęć nigdy za wiele - sprawne posługiwanie się nożyczkami to ważna umiejętność ucznia), do tego wiele poleceń łączących temat przyrody z aspektem rozrywkowym - labirynty, wyszukiwanie różnic, odnajdywanie ukrytych detali, słów, łączenie elementów, kropek. 

Zadania inspirowane naturą są okazją do rozmów na ten temat. Garść informacji o faunie i florze znajdziemy na stronach tej książki, ale rodzice czy dziadkowie mogą dopowiedzieć interesujące wiadomości. 

Miła dla oka jest strona wizualna książki - rysunki zwierząt, choć uproszczone, to dobrze oddają ich cechy, charakterystyczny wygląd. Sama pozycja jest solidna i sporych rozmiarów, zatem świetnie nadaje się do twórczych działań najmłodszych.

Polecam
Katarzyna


"Dzień z przyrodą. 101 zadań inspirowanych naturą"
Autorka, ilustratorka: Debbie Powell 
Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka
Liczba stron: 160
Format: 21,6x27,6 cm
ISBN:
978-83-281-4626-6
 
 
 
https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmont
 
 
 
 
 

Komentarze