"Explorer Academy. Wydmy Gwiaździste" - skompletować recepturę, zyskać przyjaciela...


Ależ zazdrościmy Cruzowi emocji, doświadczeń, wrażeń! Nauka w Akademii Odkrywców wiąże się z podróżowaniem w egzotyczne, intrygujące miejsca, zatem to niemal jak niekończące się wakacje;) Oczywiście uczyć się trzeba, ale metody przekazywania wiedzy oraz niesamowite urządzenia uatrakcyjniające zdobywanie wiedzy sprawiają, że chyba każdy czytelnik ochoczo dołączyłby do grona adeptów tej pływającej szkoły!

Także towarzyszenie bohaterom za pośrednictwem lektury dostarcza mnóstwa przeżyć - i poszerza naszą wiedzę. Poprzedni tom opowieści zakończył się dość dramatycznie, ale nie z takich opałów wychodził cało Cruz, a gdy dodać do tego niesamowite technologiczne udogodnienia, które działają na wyobraźnię czytelników, wówczas możemy być spokojni, że ta przygoda miała szczęśliwy finał.

Rzecz jasna bohatera wspierali jego bliscy oraz przyjaciele. To również niesłychanie istotny element tego cyklu: pokazanie relacji w rodzinie, siły więzów przyjaźni, odpowiedzialności za osoby z Ekipy, kolegów, koleżanki. Cruz ma także do wykonania pewną misję: skompletować elementy zawierające informacje o tajemniczej recepturze, nad którą pracowała jego nieżyjąca mama. Odnalezienie kolejnego fragmentu wiąże się z rozszyfrowaniem szeregu zagadek, co już jest nie lada wyzwaniem, a dodatkowo jest to niebezpieczne przedsięwzięcie, gdyż ową recepturę przejąć chce złowroga Mgławica - przestępcza organizacja, która nie cofa się przed niczym... Dowód na to znajdziemy na kartach czwartego tomu - jednak podstępny plan chybia celu. Na nieszczęście - ucierpiała inna osoba z grona młodych Odkrywców... 

W kolejnych rozdziałach przeplatają się zatem dramatyczne doniesienia dotyczące walki o jej życie z informacjami o kolejnym przedsięwzięciu, w którym udział biorą młodzi adepci Akademii Odkrywców. Ochrona zagrożonych gatunków zwierząt jest ważnym zadaniem, ale i bardzo trudnym. Uwzględnić należy rozmaite kwestie: zmniejszanie się obszarów bytowania, choroby, także kłusownictwo. Młodzi odkrywcy przygotowują kompleksowe opracowania dotyczące różnych gatunków, uczestniczą także w działaniach na rzecz ochrony zwierząt. Wraz z nimi odwiedzamy Afrykę - Ugandę i Namibię, bliżej poznamy łuskowce, goryle górskie, gepardy grzywiaste, jak również oryginalna roślinność. A jeśli intrygują Was metody, jakich używają naukowcy, by podglądać przyrodę, to w tej pozycji znajdziecie wiadomości, które zaspokoją tę ciekawość. 

Do grona Odkrywców dołączy pewna znana już czytelnikom wcześniejszych tomów osoba... Poza tym ważną rolę w przygodach ukazanych w tej części odegra Dugan. Poznamy tez inne oblicza niektórych bohaterów, wraz z nimi odkryjemy parę sekretów i przeżyjemy emocjonujące przygody. Wspaniała seria na nadchodzące wakacje, gdy wolnego czasu mamy więcej - bo oderwać się od niej naprawdę trudno!

Polecam
Katarzyna"Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Wydmy Gwiaździste. Tom 4"
Autorka: Trudi Trueit
Ilustrator: Scott Plumbe
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 15x23 cm
Liczba stron: 216
ISBN: 978-832-74-9569-3

Komentarze