"Disney uczy" - wciągająco, na wesoło, filmowo...

 

Z rozmowy z naszą zaprzyjaźnioną panią bibliotekarką wiemy, że bardzo często rodzice już od progu informują, że proponowane pozycje mają być z bohaterami ulubionych bajek, bo innych książek pociecha do ręki nie bierze;) Nie da się ukryć, że kultowe animacje mają wielką moc;) - nomen omen;) Nadawane w telewizji po raz kolejny zawsze skupiają grono wiernych fanów, miło jest mieć koszulkę z ulubionym bohaterem, a szkolne przybory z jego wizerunkiem osładzają trudny nauki. Tak też jest rzecz jasna w przypadku edukacyjnych pozycji, w których najmłodsi pomagają ulubieńcom uporać się z rozmaitymi wyzwaniami czy wspólnie z nimi poszerzają swoją wiedzę. 

Te "najkultowsze";) postaci pochodzą właśnie z filmów wytwórni Disney. Emocjonujące, pasjonujące historie, przesycone humorem, wzruszające, z krzepiącym przesłaniem to produkcje doskonale rozpoznawane - i to zarówno te sprzed paru (lub więcej) lat, i te najnowsze - kontynuacje losów ulubionych bohaterów. Pozytywne emocje, które wywołują, tworzą przyjazny klimat nauki, bo książki z serii "Disney uczy" to rozrywka, zabawa, ale i dużo wiadomości, trening umiejętności. Wiedza o przyrodzie, o otaczającym nas świecie, nauka czytania, liczenia - to wszystko w atrakcyjnej formie znaleźć można w tytułach, których szeroki wybór - i to w bardzo przyjaznych cenach! - oferuje obecnie empik.

Dziewczynki uwielbiały historie zawarte w książkach z serii "Przygoda z czytaniem". Ten ciekawy projekt prowadzi najmłodszych przez kolejne etapy czytelniczych umiejętności. Wsparciem są naklejki, podział na sylaby, wciągająca opowieść, barwne ilustracje. Cennym pomysłem są zdania sprawdzające zrozumienie tekstu. 

Tym razem poznałyśmy bliżej pozycje przybliżające skomplikowane matematyczne kwestie;) Młodsza jest zagorzałą czytelniczką, próbuje swych sił w tworzeniu historii (niejeden zeszyt został już zapisany;)), ale jeśli chodzi o królową nauk, to nader często okazuje się, że przy liczeniu coś poszło nie tak i wynik jest nieco inny niż być powinien, zdarza się, że obliczenia dobre, ale już w odpowiedzi pojawia się błąd. A najtrudniejsze chyba w klasach początkowych zagadnienia - zegar i tabliczka mnożenia - wielu osobom sprawiają trudności. Dzięki książkom z serii "Disney uczy" przyswojenie sobie tych matematycznych treści jest i przyjemniejsze, i skuteczniejsze. 

Starsi z pewnością pamiętają "kucie na blachę" tabliczki mnożenia. Oprócz tej niezawodnej metody, warto skorzystać z rozmaitych ułatwień - patentów na to, by nauka nie była tak żmudna. Takich sposobów jest sporo, wzbogacone o zagadki z bohaterami animacji stają się wciągającym sposobem na bezbolesne poszerzanie wiedzy;)

W ostatnio czytanej powieści z gatunku science fiction bohaterka zastanawia się, jakie zegar daje wskazówki;) To swego rodzaju znak czasu - najmłodsi przyzwyczajeni się do elektronicznego zapisu czasu, choć rzecz jasna i ten tradycyjny znać trzeba. Dzięki pozycji "Kalendarz i zegar" oba te sposoby podawania godziny najmłodsi poznają, w czym pomoże także ścieralna plansza do utrwalenia tych umiejętności. Zagadnienia dotyczące kalendarza to miesiące, pory roku, ważne daty, a w dołączonym uniwersalnym kalendarzu mali użytkownicy będą mogli zaznaczyć wszystkie wydarzenia, o których warto pamiętać. 

To pozycje dla starszaków - są książki dla przedszkolaków - jak choćby "Logiczne łamigłówki" - pełne ciekawych zadań pozwalających na miłe łamanie głowy, ćwiczenie spostrzegawczości, logiczne myślenie. W wielu tytułach - także w tym - najmłodsi znajdą ulubione naklejki;) Urozmaicone propozycje to świetna rozrywka i przemiła nauka w jednym. 

A jeszcze młodsze rodzeństwo ucieszą encyklopedie - z twardymi kartkami, zaokrąglonymi rogami. W nich zaś rymowanki opisujące świat przyrody, ilustracje do analizowania, opowiadania, przedstawiania tematów ciekawych i ważnych dla maluchów. 

Warto sięgnąć po tytuły Wydawnictwa AMEET, które do pierwszego września nabyć można w empiku jeszcze korzystniejszych cenach - taniej o 30%. Tytułów jest mnóstwo - niezależnie od wieku i zainteresowań pociech można znaleźć dla nich ciekawą i cenną pozycję. 

Polecamy!
Katarzyna i MłodszaSeria "Disney uczy"

 

 

 http://www.ameet.pl/app/themes/ameet/assets/img/logo_ameet.png Komentarze