Puszka pełna magii;) - LEGO® Harry Potter™. Zestaw książek z klockami LEGO

 

Któż może się oprzeć magii opowieści o Harrym Potterze? Rzesza jego fanów jest nieprzebrana;) Znajdzie się pewnie paru marudzących malkontentów, którzy z pewnością za jakiś czas przekonają się, że młodego czarodzieja warto znać. Zagorzali fani mają kolekcję książek, wielokrotnie widzieli filmy, jedną bluzę ze stosownymi nadrukami zmieniają na drugą, więc "Mikołaj" łamie głowę, czym też wielbicieli Harry'ego ucieszyć... I tu na scenę wkracza Wydawnictwo AMEET z zestawem idealnym, genialnym, jedynym w swoim rodzaju: "LEGO® Harry Potter™. Zestaw książek z klockami LEGO"!

To propozycja, którą określić trzeba mianem strzał w dziesiątkę! Już na pierwszy rzut oka przykuwa uwagę, gdyż cały zestaw umieszczony został w metalowym pudełku ozdobionym wizerunkami trojga głównym bohaterów tej historii: Harry'ego oraz jego przyjaciół - Hermiony i Rona. To postacie w stylu LEGO®, ale wiernie oddające fizjonomię aktorów znanych z serii filmów. Do tego wierzch puszki jest tłoczony, zatem portrety te sprawiają bardzo realistyczne wrażenie. Pojemne i trwałe opakowanie zmieści mnóstwo skarbów małego posiadacza lub klocki, a początkiem kolekcji będzie dołączona do zestawu figurka. To postać, na której widok młodzi fani przechodzą automatycznie na język angielski i wyrażają zachwyt prostym, ale jakże pełnym znaczenia słowem: "Wow";) Profesora Dumbledore'a nikomu przedstawiać nie trzeba - tu prezentuje się w całej krasie - a może raczej: magicznej potędze, uzbrojony w różdżkę, wyposażony w posiadającą niezwykłe moce myślodsiewnię.

Seria książek o młodym czarodzieju liczy siedem tomów, a każdy z nich ma niemało stron, ale dzięki filmom historię te poznali i młodsi odbiorcy, którzy sukcesywnie będą z pewnością sięgać i po kolejne książki. A póki co mogą zagłębić się z świat magicznych misji i nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie dzięki czterem pozycjom tworzącym ten zestaw. 

To pełne wyzwań, zadań i świetnej zabawy książki, z których każda liczy szesnaście stron - i to bez żadnych "rozbiegówek" - otwieramy dany tytuł i od razu wkraczamy w świat czarodziejów i magicznych zaklęć. Tu trzeba ruszyć głową, by pomóc bohaterom wyjść cało z opresji lub... przygotować się do balu;) Magiczne zaklęcia będą miały nieoczekiwany skutek, czekają nas testy i łamigłówki, szyfry i labirynty, trzeba będzie wykazać się spostrzegawczością i logicznym myśleniem. Urozmaicone zadania dostarczą rozrywki, ale mają także walor edukacyjny. Są i propozycje dla młodych artystów (które jednocześnie będą ćwiczeniem małej motoryki). No i wreszcie: naklejki! Ależ to miłe zadanie - powyklejać ilustrację z drobnych elementów, odnaleźć właściwe nalepki, stworzyć czyjś portret, uzupełnić obrazek. Jedna z książek zawiera same wyszukiwanki - "Magiczna księga poszukiwań" uczy także cierpliwości, bo nie jest łatwo wypatrzyć wszystkie postacie w klockowych scenach pełnych detali. Dla sfrustrowanych brakiem tej "najostatniejszej" do zaliczenia zadania pomocą służyć będą rozwiązania umieszczone na końcu książki.

To prezent z gatunku tych, które zajmują na długo, a to zawsze cieszy. Do tego z Harrym Potterem nie można się nudzić, więc zdecydowanie i gorąco polecamy Waszej uwadze ten świetny zestaw!

Katarzyna i Starsza


 

 

LEGO® Harry Potter™. Zestaw książek z klockami LEGO
Wydawnictwo: AMEET  
EAN: 5907762001069
 
 
 
  http://www.ameet.pl/app/themes/ameet/assets/img/logo_ameet.png 
 

Komentarze