"Sticky Pines. Potwór z jeziora Black Hole" - następne tajemnice, kolejne odkrycia...

 

To były długie miesiące... Jednak nasza cierpliwość wystawiona na próbę po zakończeniu lektury "Sticky Pines. Miasteczko grozy. Tajemnica Wielkiej Stopy" została wynagrodzona - i to jak! Takich emocji, jakie serwuje nam Dashe Roberts, nie znajdujemy często w pozycjach dla młodych czytelników. Niejednokrotnie wydarzenia nabierają takiego pędu i dryfują w kierunku katastrofy - więc  zaczynamy się poważnie martwić o losy dzielnej tropicielki tajemnic, Lucy oraz jej kompana, Milo.

Pamiętacie na pewno dramatyczny - choć i w duże mierze pomyślny - finał wydarzeń, które miały miejsce w Sicky Pines? Od tych z kolejnej części dzieli je niedługi czas. Milo jest w tej chwili śmiertelnie obrażony na Lucy, ta nie ustaje w wysiłkach, by dowiedzieć się prawdy na temat Udających, a do tego oboje natrafiają na intrygujące tropy... Nie próżnuje też ojciec Mila - fabryka nukralozy potajemnie zajmuje się teraz zupełnie inną branżą, ale wciąż żywica z niezwykłych sosen porastających okolicę jest do tego celu niezbędna. I potrzeba jej coraz więcej: wycinanie całych połaci lasu budzi kontrowersje, prowokuje rozmaite działania...

Wprawdzie w fabryce Nu Co zatrudnionych jest wielu mieszkańców Sticky Pines, jednak anie właściciel przedsiębiorstwa, ani jego syn nie cieszą się sympatią. Tego ostatniego spotyka rówieśniczy ostracyzm, do Lucy Milo czuje żal i urazę, zatem większość czasu spędza samotnie. Pewnego wieczoru skieruje swe kroki w stronę jeziora Black Hole, a to co odkryje płynąc łódką, sprawi, że tajemnica Udających stanie się nieco bardziej zrozumiała...

Ale zanim się to stanie, dojdzie do pojednania między przyjaciółmi. Połączą siły w poszukiwaniu prawdy, a choć listopadowe dni i wieczory są raczej chłodne, to będzie naprawdę gorąco! Znów ostrzegam: niełatwo odłożyć tę lekturę, wszelkie Wasze zobowiązania mogą ucierpieć, gdy po nią sięgniecie! 

Podobnie jak w pierwszej części, atmosfera zagęszcza się, emocje rosną, a dramatyczny finał zaskakuje Jak wspomniałam, nie poznamy rozwiązania całej tajemnicy, ale kolejny element niezwykłej układanki trafi na swoje miejsce... Co dalej?! Rzecz jasna - kolejny tom! Autorka już sygnalizuje, że będzie, zresztą po formie zakończenia tego się spodziewamy. Znów zatem czekamy z niecierpliwośćią!

Polecamy

Katarzyna i Starsza  

"Sticky Pines. Potwór z jeziora Black Hole"

Autorka: Dashe Roberts
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka
Liczba stron: 304
Format: 12,3 x 19,4 cm
ISBN: 978-83-280-7668-6 

Komentarze