"Fibi i jednorożec. Pod znakiem jednorożca" - z taką przyjaciółką nigdy nie jest nudno!

 

Ostatnio u Fibi i Marigold gościliśmy w okresie świątecznym, czy uda Wam się odgadnąć, jakie wydarzenia tym razem będą zaprzątać bohaterki? O dziwo - znów święta! A zresztą: cóż w tym dziwnego? Magiczny czas Bożego Narodzenia to tak miłe chwile, że wciąż chce się do nich wracać, zatem popieramy wybór autorki!

Poza tym zimowy czas przynosi mnóstwo innych miłych okazji do podziwiania jednorożca (choćby jeżdżącego na desce), do przeżywania rozmaitych przygód (nam spodobało się znikanie Marigold;)).  Ale zacznijmy od początku - zanim poznamy świąteczne tradycje i dowiemy się, jakie choinkowe prezenty ucieszą każdą z przyjaciółek, będziemy jeszcze świętować Halloween! Impreza zorganizowana przez Marigold jest niezaprzeczalnie bardzo jednorożcowa;) 

I w tym duchu rozgrywać się będą - tradycyjnie zresztą - wszystkie przygody: od jesieni do lata, bo w piątym tomie tak wiele rozmaitych zdarzeń udało się autorce zmieścić. Marigold na pewien czas rozstanie się z ludzką przyjaciółką (powodem będzie wyprawa do spa), zatem Fibi doświadczy gorzkiego smaku mierzenia się z codziennością bez wsparcia ukochanej towarzyszki. A choć czasem jej pomoc przybiera kontrowersyjne formy (rozmaite szkolne perypetie są tego najlepszym dowodem), to przecież nawet taki mniej mody towarzysz (to w kontekście mody na gobliny;)) jest nieodzowny! Fibi nie wyobraża sobie życia bez Marigold!

No właśnie - bo kluczem do zrozumienia tej relacji jest przyjaźń. Skłonność do robienie żartów z Fibi, specyficzny sposób bycia Marigold, jej poczucie wyższości, które zdarza się jej okazywać, ujmowanie rzeczywistości w sposób dla niej wygodny - nad tym wszystkim można przejść do porządku dziennego. Wszak nikt nie jest bez wad, a przyjaźń z jednorożcem, który zawsze jest tuż obok (pomijając tę wyprawę do jednorożcowego spa;)), to sposobność do innego spojrzenia na rzeczywistość, nieustające pasmo przygód, ale i wsparcie, pomoc. 

I jeszcze jedna cenna lekcja, którą wyniesiemy z lektury: Marigold przekonuje, że czytanie jest magią! Nie sposób jej nie wierzyć - zatem zachęcamy Was do magicznych działań: sięgnijcie po "Pod znakiem jednorożca"!


Polecamy

Katarzyna i Młodsza

 

 "Fibi i jednorożec. Pod znakiem jednorożca" 

Autor, ilustrator: Dana Simpson
Wydawnictwo: Harper Kids
Oprawa: miękka
Liczba stron: 176
Format: 14,8x21 cm
ISBN:  978-832-81-9887-6


  

Komentarze