"Jak być prawdziwym mężczyzną" - vademecum dla chłopaków:)

Cechy prawdziwego mężczyzny? Sprawa jasna i prosta! Skoro mężczyzna - zatem mężny, więc męskość jest nieodzowna, a idąc tym tropem: odwaga, siła, stanowczość. Chłopcy nie płaczą, a mężczyźni to już w ogóle żadnych uczuć nie okazują - wiadomo, są męscy i twardzi jak skała czy stal. Powiało chłodem? Zdecydowanie! I jakoś tak mało przyjemnie zabrzmiał ten katalog cech płci męskiej. W odwadze nie ma niczego złego, ale już w braku emocji, sileniu się na obojętność w każdej sytuacji nie dopatrzymy się już tak pożądanych przymiotów. 

Dobrze to sobie - oraz rzecz jasna mężczyznom in spe;) - uświadomić, a pomocą i wsparciem służy niebanalna lektura - "Jak być prawdziwym mężczyzną" - wierszowana opowieść o męskich wzorcach sprzed wieków, o przemianach w tej materii zachodzących, o tym, jak dziś na tytułowy dylemat odpowiedzieć. Scott Stuart po raz kolejny (niedawno Wydawnictwo Znak opublikowało "Mój cień jest różowy") dodaje młodym czytelnikom otuchy, pokazuje rozmaite możliwości, dowodzi w nietuzinkowy sposób, że nasze wybory są słuszne, nawet jeśli niepopularne i nieco odmienne od głosów większości. 

To bardzo ważna i cenna książka, gdyż dająca nadzieję, że tę "niepopularność" da się zmienić, przekuć w coś jak najbardziej naturalnego i pożądanego. Wzory męskości przywołane przez autora pokazują, że choć wiele wartości i zasad sprzed wieków nie zdezaktualizowało się, to jednak w materii ideałów nastąpiła olbrzymia przemiana. 

Jeśli niektórych te rewolucyjne zmiany przerażają, to uspokajamy: nadal można być odważnym (w wyrażaniu poglądów, bronieniu innych), nadal - walczyć (o to, co słuszne), a siłę demonstrować będąc... pomocnym! Do tego w książce znajdziemy garść cennych rad - dotyczących empatii, bycia uprzejmym czy zdrowej rywalizacji - to też jest bardzo męskie i znakomicie wpisuje się we współczesny ideał mężczyzny.

Tłumaczenia tej opowieści podjął się Michał Rusinek, zatem to przekład i ciekawy, i zabawny. Językowo bez zarzutu, jeśli chodzi o treść - bardzo trafnie i do tego z urokliwymi ilustracjami - tak prezentuje się ta nowa pozycja autorstwa Scotta Stuarta. My gorąco ją polecamy!

Katarzyna i Młodsza

 

 

"Jak być prawdziwym mężczyzną"  

Autor: Scott Stuart
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: twarda
Liczba stron: 22
Format: 24x27,4 cm
ISBN: 978-83-240-7549-2

 

 https://s.znak.com.pl/files/contentFull/front/znak_emotikon_400.png

 
 

Komentarze