"Studio tańca. Tom 4" - tanecznym krokiem przez życie:)

 


Ależ te taneczne opowieści przykuwają uwagę! To jedyna wada tego komiksu: pochłania się go w piorunującym tempie, choć z drugiej strony - miło się do niego wraca, a do tego to lektura wielopokoleniowa - z jednakową przyjemnością i młodsi, i starsi. 

Może kluczem jest intrygujący temat: któż nie marzył o karierze gwiazdy baletu?;) Taniec to porywająca pasja, hobby, które frapuje, intryguje, łączy pokolenia, stanowi swego rodzaju wspólny język - niezależnie od rodzaju tańca, który wybieramy. 

"Studio tańca" zjednuje czytelników gronem przesympatycznych bohaterów - rzecz jasna naszymi ulubienicami są Alia. Lusia i Julia, ale równie wiele ciepłych uczuć mamy dla małych adeptek baletu, w których gronie zdecydowanie wyróżnia się Różyczka, także inni członkowie rodzin dziewcząt to postacie, które wywołują u odbiorców masę pozytywnych emocji.

To tom przesycony tańcem - jak zwykle! - ale też humorem, a jego źródłem jest chociażby patent na obiektywne przedstawianie każdej z bohaterek, zatem ze zderzenia wyobrażeń i prawdziwego stanu rzeczy wynika komizm wielu scen. 

Taniec to temat główny - autorzy już w poprzednich tomach przyzwyczaili nas do tego, że kolejne części przybliżają nam fabułę baletowych przedstawień. Do tego za każdym razem autorzy wymyślili nowy patent. A różnorodność tych spektakli jest ciekawym urozmaiceniem.

W tomach z części czwartej będziemy kibicować pracom nad przygotowaniami do wystawienia "Królowej Śniegu", dziewczęta wyjadą do Hiszpanii na kurs flamenco - a ogrom wrażeń jeszcze długo po powrocie będzie im towarzyszył. Alia będzie przeżywać miłosne uniesienia, Lusia będzie walczyć ze słodyczowymi pokusami;) Pojawi się też nowa adeptka sztuki baletowej, która do tej pory grała w koszykówkę i realia tej dyscypliny zechce przenosić na zajęcia taneczne;) No i wreszcie spektakl z egzotycznymi akcentami na zakończenie - olbrzymia dawka tańca, humoru, ciepła i radości! Bo taniec jest dobry na wszystko!!! 

Polecamy!
Katarzyna i Starsza  

 

 "Studio tańca. Tom 4" 

Scenarzysta: Béka (Bertrand Escaich i Caroline Roque)
Ilustrator: Crip
Wydawnictwo: Egmont 
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 144
Format: 
16,7x25,5 cm 
ISBN:  978-83-281-4953-3Komentarze