"Zupa ze Smerfów" - gdy gotowanie to wyzwanie

 


Kuchenne działania, które trzymają w napięciu? Smerfy to potrafią! Zresztą gdy na horyzoncie pojawia się Pasibrzuch, lepiej z takim głodomorem nie igrać! Dobrze nam znani bohaterowie są świadkami knowań Gargamela, który niespodziewanego gościa - wiecznie głodnego Pasibrzucha, zachęca do poszukiwań Smerfów obietnicą niezwykle smakowitej zupy, jaką ugotować można na tych niewielkich, niebieskich istotkach;)

Wyobraźcie sobie zatem: małe, poczciwe Smerfy w starciu ze zdwojonymi wrogimi siłami - podstępny Gargamel, jego złośliwy pupil Klakier i na dodatek obżartuch obiecujący sobie wiele po zupie ze Smerfów... Sytuacja wydaje się być dramatyczna, ale Papa Smerf i jego podopieczni choć tacy mali, potrafią dokonać rzeczy wielkich!

Autorzy komplikują opowieść, zatem pełni napięcia poznajemy jej przebieg. Dzieje się wiele i niemal wciąż jest o krok od tragedii... Ale rzecz jasna nie brak sporej porcji dobrego humoru, więc miesza się nastrój grozy i zabawy. W historii nie brak i kształcących elementów - dowiadujemy się, że jedzeniem należy się delektować, że w trudnej sytuacji zamiast załamywać ręce, trzeba działać, ruszyć głową. A przesłanie także jest ważne: kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie! Gargamela czekają trudne chwile, bo Smerfy są pamiętliwe i pomysłowe w kwestii odwetu za doznane przykrości:)

Po tej dawce mrożących krew przygód każdemu przyda się porcja odprężenia. Prócz kulinarnej opowieści w tym tomie znajdziemy garść anegdot, zabawnych historii pokazujących, że w wiosce Smerfów nigdy nie jest nudno - pojawi się nawiązanie do opowieści o czarnych Smerfach, poznamy znakomite lekarstwo na głuchotę, nieznośne gadulstwo Ważniaka wyprowadzi z nerwów nawet... jego samego! No i jeszcze na deser - otrzymujemy romantyczną opowieść o kandydatach do ręki Smerfetki;)

Smerfujcie nowy komiks "Zupa ze Smerfów", bo jest smerfny! :)

Polecamy

Katarzyna i Starsza

 

 


 

"Zupa ze Smerfów"

Autorzy: Peyo i Yvan Delporte

Rysunki: Peyo

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka

Liczba stron: 48
Format: 21.6x28.5cm
ISBN: 978-83-281-5944-0

 

 Komentarze