"Fafik i kogut" - psie przyjaźnie i przygody

 W sympatyczną podróż zaprasza nas Dorota Łoskot-Cichocka - razem z uroczym psem Fafikiem i jego właścicielami wybierzemy się... na wakacje! Temat wbrew pozorom bardzo na czasie, bo któż do nich nie tęskni?! A poza tym - już warto planować czas kanikuły, bo miejsca topnieją jak śnieg (zwłaszcza ten wiosenny;)). 

Fafika wierni fani serii "Czytam sobie" znają doskonale - wiedzą, w jaki sposób piesek trafił pod dach Nelki, poznali jego pociąg do kultury (to przygoda z książki "Fafik i futerał"). Tym razem będą towarzyszyć mu i jego pani podczas letniego odpoczynku.

Wy wraz z nimi pojedziecie daleko, my... w rodzinne strony;), bo rodzina Nelki wybierze się w odwiedziny do kuzynki mamy, Jagi, która mieszka w okolicach Suwałk (apelujemy zatem, by nie pisać w polecankach, że to "mazurska wieś", bo to zupełnie inny kawałek naszego pięknego kraju...)

Jakie są te wakacje? Pełne emocji! Najpierw pojawia się obawa - bo imię kuzynki kojarzy się najmłodszym niezbyt fortunnie - z Babą Jagą... To ważna nauka, by dać szansę czemuś nowemu, poznać to, nie uprzedzać się z powodu nieuzasadnionych lęków czy przesądów. 

A sam pobyt w malowniczej miejscowości pełen jest miłych chwil. Wakacje w otoczeniu przyrody to zawsze najmilsza opcja - rozmaite aktywności, zabawy, świeże powietrze, pyszności z ogródka, sadu, lasu... Nic dziwnego, że czas mija szybko! 

Są i przygody, a zwierzęcy bohaterowie mają ich tak wiele i są one tak zabawne, że nie sposób nie uśmiechnąć się:) Pięknie zobrazowała je sama autorka, a jako że pod jej dachem mieszka pierwowzór książkowego czworonoga - urocza Kreska, zatem pewnie materiału na kolejne historie nie brak i pewnie niebawem cieszyć się będziemy czytając kolejne przygody Neli i jej pupila.

Polecamy
Katarzyna i Młodsza
"Fafik i kogut" 

Autorka i ilustratorka: Dorota Łoskot - Cichocka

Wydawnictwo: Harper Kids
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 48
Format: 18,5x14,5 cm
ISBN: 978-83-276-6289-7

 

   

Komentarze