"Pozytywka. Tajemnice przeszłości" - tym razem... rewizyta!

 Tytuł trzeciego tomu może zaskoczyć. Tajemnice przeszłości? Przecież tego dotyczyły dwa poprzednie tomy! Zatem powiedzieć można, że to tajemnic ciąg dalszy, piętrzą się one i budują coraz bardziej intrygujący obraz mamy Noli, Anny.  To ona niegdyś trafiła do Pandorii, idyllicznej krainy, w której szanowano prawa innych. Niestety, przyszedł czas próby i pomoc z zewnątrz była konieczna. Anna stanęła na wysokości zadania, a po jej odejściu misję pomocy kontynuuje Nola. 

Do tej pory to dziewczyna odwiedzała Pandorię, tym razem - o dziwo - sytuacja się odwraca. To zdumiewające, bo wiemy z lektury poprzednich tomów, że takie zdarzenia nie powinny  mieć miejsca. A tu nagle po powrocie do domu Nola orientuje się, że ktoś w nim jest. Ktoś znany z tego innego uniwersum... Ostatnie sceny poprzedniego tomu sygnalizowały nam, że coś takiego wydarzyć się może, ale jakie będą konsekwencje tego złamania zasad? 

Stanowiąca swego rodzaju portal pozytywka będzie wciąż służyć kolejnym przybyszom. Ten pierwszy nieproszony gość to Cyryl, a jego pojawienie się będzie katalizatorem kolejnych wizyt i dramatycznych wydarzeń w Światonii, bo tak nazywana jest przez Pandorian nasza rzeczywistość. 

Przygody to mianownik tej historii, ale wiele dzieje się też w kwestii uczuć, emocji. Nola ma tylko tatę, zatem wyczulona jest podobne doświadczenia innych. To sprawia, że wizyta nieproszonych gości przebiega w zaskakujący sposób. Nie brakuje napięcia, ale i wzruszeń. 

Ciekawym elementem nowego tomu przygód Noli jest opowieść o przeszłości Pandorii snuta przez Matyldę. W nieco odmienny sposób zilustrowana zachwyca obrazowaniem, ale i przekazem. A prócz takich fragmentów w tonacji serio nie brakuje i zabawnych momentów, zwłaszcza z udziałem taty Noli, choć będzie też i dramatyczna chwila jego właśnie dotycząca... 

Mamy zatem i rozrywkę, i cenny przekaz, humor i wzruszenia. Historia nie znalazła jeszcze swoje finału, więc czekamy z niecierpliwością na kolejną część.

Polecamy
Katarzyna i Młodsza 

"Pozytywka. Tajemnice przeszłości" 

 Autor: Carbone

Ilustrator: Gijé

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda

Format: 56   

Liczba stron: 21,6x28,5 cm

ISBN:  978-83-281-5038-6 

Komentarze