"Louca. Twarzą w twarz. Tom 2" - wielkie wyzwania, wielkie zmiany

 
Louca wyrósł na piłkarską gwiazdę - szkoda, że przede wszystkim dzięki pomocy Nathana... Choć może trafniej byłoby napisać "pomocy", gdyż w decydujących momentach gry to właśnie ten nieżyjący, uwieziony na terenie Liceum im. Andrégo Quanfrina (nota bene to swego rodzaju hołd złożony genialnemu autorowi francuskojęzycznych komiksów, André Franquinowi, twórcy m. in. Marsupilami) chłopak-duch, świetny piłkarz, dokłada swoją cegiełkę do tych cennych trafień. 

Sława chłopaka rośnie, przychylniej patrzy na niego Julia, urocza dziewczyna, której względy chce Louca zdobyć. O to starać się nie musi, bo Julia darzy go sympatią, ale w kwestiach sportowych wiele jeszcze przyszyły mistrz wiele ma do zrobienia... Pomysłów na sukces pojawia się niemało, Louca z zapałem je realizuje, a choć nie brak mu determinacji, to Nathan jest nieubłagany jeśli chodzi o ocenę możliwości swego podopiecznego... 

Kolejna część przygód pechowego nastolatka pokazuje zmagania bohatera ze swoimi słabościami, znojną walkę o pozycję w rówieśniczej grupie, o sympatię podobającej mu się dziewczyny. Louca nie chce także zawieść wpatrzonego w niego młodszego brata, który swoich kolegów przekonuje, że starszy brat jest genialnym piłkarzem. 

Bohater zyskuje nieco pewności siebie, do głowy przychodzą mu pewne pomysły, które próbuje realizować, ale łatka pechowca nie przylgnęła do niego przypadkowo... Niebawem jego drużynę piłkarską czeka trudny sprawdzian - starcie z rywalami przerastającymi ich o klasę, zespołem zdeterminowanym, by odnieść druzgocące zwycięstwo nad przeciwnikiem. 

Czy Nathan znów okaże się ostatnią deską ratunku? Niestety, mecz odbędzie się na niemal profesjonalnym boisku przy liceum rywali, a pomocny duch nie może opuszczać terenu szkoły, w której uczy się Louca... Zresztą i sam Nathan przeżywa rozmaite chwile, nierzadko niełatwe dla tego nie do końca świadomego swoich losów bohatera... 

Podczas lektury z pewnością nie zabraknie Wam emocji, ich kulminację stanowi zakończenie - i to takie, że już czekamy z niecierpliwością na kolejny tom! 

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki 

"Louca. Twarzą w twarz. Tom 2"

Scenarzysta, ilustrator: Bruno Dequier 
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 68   
Format: 21,5x29 cm
ISBN:  978-83-281-5079-9

Komentarze