"Świerszczyk" na wiosnę - trafione w dziesiątkę!

 

W wiosennym nastroju wita nas Bajetan - "Świerszczyk" i zaprasza do wyprawy - w plener, w poszukiwaniu dowodów na budzenie się przyrody do życia. Pani Wiosna jest bohaterką opowiadań, wierszy, krzyżówek i zadań! To wdzięczny temat, a wiąże się z nim i zachęta do przebywania na świeżym powietrzu, do obserwowania przyrody, dostrzegania zmian w naszym otoczeniu - doceniania ich i do proekologicznych postaw. 

Przyroda patronuje też specjalnemu wydaniu czasopisma - "Świerszczyk Reporter". Tym razem bohaterami są niedźwiedzie - i to rozmaite! Jakie przychodzą Wam na myśl? Polarny, brunatny? Pewnie też urocza panda przedstawiona na okładce tego numeru (nie mówcie tylko, że koala, bo nie jest to w żadnym wypadku miś - po szczegóły odsyłamy do wcześniejszego numeru "Reportera"). Chyba jednak o jeszcze kilku gatunkach nikt nie wspomniał, a ciekawe wiadomości o nich zajdziecie na kartach tego czasopisma - intrygujące informacje, zestawienia, piękne zdjęcia i pomysłowe zadania-łamigłówki.

Pewnie wiele osób marzy o spotkaniu z niedźwiedziem oko w oko - lepiej jednak sięgnąć po nowy numer "Świerszczyka Reportera" i dowidzieć się, dlaczego takie sytuacje są groźne i jak zachować się w obliczu niebezpieczeństwa. Podziwiajmy zatem misie, ale z dala! No i nie smućcie się, w numerze znajdziecie mnóstwo innych atrakcji: ciekawy tekst o naszej mimice, rozmaite zadania i łamigłówki, krzyżówki, grę, lekcję rysowania, konkurs...

Jeśli jesteście fanami łamania głowy i nigdy nie dość Wam treningu szarych komórek, to sięgnijcie po dwa kolejne specjalne wydania: "Świerszczyk Krzyżówki i łamigłówki" oraz "Świerszczyk Labirynty". Tu także wiosny co niemiara - i mnóstwo zabawy! Krzyżówki dotyczą i tej wytęsknionej pory roku, i ekologii. Poznamy bliżej rozmaite zawody, odwiedzimy wieś, a prócz krzyżówek rozwiążemy rebusy, przemierzymy labirynty, sprawdzimy swoją spostrzegawczość. Prócz rozrywki jest tu i porcja wiedzy, a zadań tyle, że zapełnią wszystkie wolne wiosenne chwile!

Polecamy
Katarzyna i Młodsza

 


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   "Świerszczyk"                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       "Świerszczyk Reporter"

"Świerszczyk Krzyżówki i łamigłówki"

"Świerszczyk Labirynty"

                                                                                        

https://swierszczyk.pl/static/images/logo-swier.png

                                                                                                                                                                                                                                                      

Komentarze