"Herkules agent międzygalaktyczny. Małgosia, dziewczynka z lodówki. Tom 1" - jest ktoś, kto patrzy i czuwa...

 


Intrygujący tytuł może sugerować, że wszyscy bohaterowie tego komiksu to istoty z innego świata, niezwykłe, obdarzone specjalnymi mocami. Nie do końca tak jest, a odkrycie prawdy dostarczy Wam nie tylko przyjemności podczas lektury, ale też będzie lekcją empatii, wrażliwości, odpowiedzialności. 

Imię Herkules z pewnością kojarzy się od razu z mitologicznym herosem, zatem zobrazowany na okładce niebieskowłosy chłopiec może nie do końca odpowiada wyobrażeniem wywołanym tym mianem, ale bliższe poznanie młodego bohatera pozwala dostrzec wiele zbieżności...

Skoro to agent międzygalaktyczny, zatem w historię tę wpisana jest spora dawka science fiction, ale i fani fantasy nie będą zawiedzeni. Działalność niezwykłej szkoły kształcącej wszechstronnych pomocników, którzy w każdej sytuacji wesprą młodych Ziemian jest solą w oku niejakiego Czarnopiórego, istoty złośliwej, zawistnej i złowrogiej...

Toczy się zatem akcja tej opowieści kilkutorowo. Poznajemy bliżej tytułowego bohatera serii - Herkulesa, jego niesamowitego druha i kompana, Marlona. Zostajemy także wprowadzeni w tajniki ich misji, ich niezwykłej edukacji. Zaznajamiamy się wreszcie z Małgosią, ziemską dziewczynką, która ma wielki, niebagatelny problem, niełatwy do rozwiązania... No i jeszcze gdzieś tam czyha Czarnopióry, czeka na dogodną okazję do ataku... A - i jeszcze sprawa nieżyjącego brata Herkulesa. 

Choć sam spis wątków wydaje się być w dużej mierze przygnębiający, to jednak lektura komiksu Vincenta Zabusa dostarcza także i okazji do śmiechu, a przesłanie zawarte w tej opowieści wzrusza, ma krzepiący wymiar i wielki ładunek pozytywnych emocji. 

Warto docenić wkład ilustratora, Antonella Daleny, który obrazowo przedstawia fantastyczne istoty, stechnicyzowany świat, inną cywilizację. Dzięki wyrazistym portretom bohaterów możemy odebrać emocje jakie nimi rządzą. Seria zapowiada się naprawdę niezwykle ciekawie!

Polecamy
Katarzyna i Młodsza

Za komiks dziękujemy Wydawnictwu Egmont
"Herkules agent międzygalaktyczny. Małgosia, dziewczynka z lodówki. Tom 1" 

Scenarzysta: Vincent Zabus

Ilustrator: Antonello Dalena 

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Format: 21,5x29 cm
Liczba stron: 48
ISBN: 978-83-281-5650-0


Komentarze