"Sixtine. Tom 3. Pirackie wybawienie" - na granicy światów...

 


Czy pamiętacie psa z mroku? Zostawiliśmy Sixtine i jej przyjaciół w nieciekawej sytuacji... Choć może to nie do końca adekwatne określenie - sytuacja jest dość intrygująca, choć zdecydowanie nie do pozazdroszczenia... Znajdujące się w piwnicy domu tajemne drzwi pozwoliły uciec przed zagrożeniem, ale też okazały się wejściem do... innego świata!

Co zrobi z tą wiedzą Sixtine? Chyba nikogo z Was nie zdziwi fakt, że coraz częściej dziewczynka będzie kierowała swe kroki na najniższą kondygnację domu... W obliczu toczący się wokół niej wydarzeń jest to tym bardziej zrozumiałe. Między trojgiem przyjaciół zaczyna się psuć. W ich relacje wkrada się obawa, uraza, podejrzliwość. Nastolatka unika kontaktów z towarzyszami, a Martin wpada w miłosne sidła, co też nie uchodzi uwadze Sixtine... 

Nie tylko szkolni towarzysze zawiedli: bohaterka ma ogromny żal do pirackiej braci, która nie do końca była wobec niej szczera. Ale czy zatajenie prawdy jest kłamstwem? Hmm... Ten problem każdy interpretuje na swój sposób, a Sixtine jest nieugięta w obronie swojego zdania. 

No i wreszcie - powraca też temat rodziny i relacji z bliskimi, którzy są nimi tylko z nazwy... A może to też nie do końca prawda? Trzeci tom przygód energicznej i w niezwykły sposób utalentowanej dziewczynki przynosi niemałą porcję emocji. Zwroty akcji następują z zawrotną prędkością;) A nowi bohaterowie niewątpliwie zaskoczą wszystkich czytelników! 

Znów mamy okazję obserwować wątki szkolne, obyczajowe i rzecz jasna przygodowe. Kolejne szczegóły pozwalają na odtworzenie pewnego fragmentu przeszłości Sixtine czy też jej rodziny, choć do pełnego obrazu jeszcze daleko... Czekamy zatem na następny tom! 

Polecamy
Katarzyna i Młodsza 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Egmont.

"Sixtine. Tom 3. Pirackie wybawienie" 

Autor: Frédéric Maupomé

Ilustrator: Aude Soleilhac

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda

Format: 80

Liczba stron: 21.6x28.5cm

ISBN: 978-83-281-5516-9Komentarze