"Fibi i Jednorożec. Królowe dram. Tom 8" - w teatrze życia nie brak wielkich emocji!

 Wakacje póki co to dość odległa przyszłość, a z drugiej strony wspominając czas kanikuły miewamy wrażenie, że były to dwa miesiące (a nawet nieco więcej...) beztroski, relaksu, miłych i atrakcyjnych zajęć. Takie pasmo szczęśliwości:) Podobnie prezentuje się nowy komiks o przygodach Fibi i jej nietuzinkowej przyjaciółki - znowu podobnie jak w przypadku "Magicznej burzy" mamy do czynienia z dłuższą, całotomową historią. Rezerwujcie sobie czas na jej poznanie!

Dlaczego wspomniałam o wakacjach? Bo Fibi właśnie na letni obóz się wybiera. Wydawać by się mogło, że to najwspanialsza perspektywa, gdyż jest to obóz teatralny - coś nowego jeśli chodzi o dotychczasowe doświadczenia Fibi, do tego towarzyszyć jej będzie rzecz jasna Marigold, a na miejscu spotka się z przyjaciółką poznaną na poprzednich wyjazdach, bardzo oryginalną i intrygującą Sue.

Przygotujcie się na niespodzianki - Fibi także kilka nieoczekiwanych zdarzeń doświadcza. Otóż niedługo przed wyjazdem okazuje się, że siostra Marigold, Florencja, również weźmie udział w tym wyjeździe. A zaplanowane jako element pobytu na tym artystycznym obozie przedstawienia zostaną przygotowane dzięki pomocy uczestników ulokowanego nieopodal obozu dla miłośników elektroniki. Dobrze się domyślacie - jest wśród nich Maks!

Mamy zatem możliwość poznać kulisy tworzenia przedstawienia, ale też i niuanse relacji międzyludzkich, także na przykładzie relacji między jednorożcami... Ósmy tom serii "Fibi i Jednorożec" to kolejne spojrzenie na kwestię przyjaźni, dostrzeżenie wartości jakie ona wnosi w nasze życie. Czy przyjaźń to zawłaszczenie kogoś, posiadanie "na wyłączność"? Przekonamy się, że chwile oddechu i dystans pozwalają na docenienie tego, co czasem nam umyka, bo jest tak blisko, więc może i niedostrzegalne. 

Poznamy też historię z dzieciństwa Marigold i Florencji, które także miały artystyczne ciągotki, a wówczas napisana sztuka będzie miała i niebagatelne znaczenie dla młodych uczestniczek obozu teatralnego. Nie zabraknie humoru - obecnego choćby przy karkołomnym dziele stworzenia tekstu przedstawienia. Fani rysowania znajdą na końcu tomu wskazówki dotyczące stworzenia postaci bohaterów - bardzo konstruktywne i pomocne. 


Polecamy!
Katarzyna i Młodsza 

"Fibi i Jednorożec. Królowe dram. Tom 8"

Autor, ilustrator: Dana Simpson
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 152
Format: 14,8x21 cm
ISBN:   978-83-281-4989-2
Komentarze