"Muminki. ABC" - poetyckie opowieści o ulubionych bohaterach

 


Gdyby ktoś ogłosił powrót  Muminków, to zdecydowanie nie byłaby to prawda! Muminki znikąd wracać nie muszą, kolejne pokolenia je uwielbiają, więc one trwają, jak wzorzec intrygującego universum, w którym spotykają się tak urocze indywiduealności, dzieją się tak niezwykłe przygody, a bohaterów łączy przyjaźń, są empatycznie nastawieni do innych, wykazują się odwagą i pomysłowością. 

Kto przeczytał wszystko, co o Muminkach napisała Tove Jansson, oprócz powrotów do tych zachwycających opowieści ma do wyboru sporo pozycji inspirowanych twórczością wielkiej autorki. Wydawnictwo Harper Kids spragnionym nowych historii proponuje wiele nowych tytułów. Tym razem są to wiersze - mamy zatem możliwość poznania nowych przygód bohaterów ujętych w poetycką formę. 

Ale to nie wszystko! Tytuł zdradza, że Muminki zapraszają nas do powtórki alfabetu;) To pozycja dla każdego - najmłodsi będą poznawać litery, które patronują kolejnym wierszom. Są one szczególne, bo powstały na bazie czcionki opracowanej przez Tove Jansson do pierwszego wydania "Pamiętników Tatusia Muminka" (w roku 1950). Nieco starsi z przyjemnością będą tropić wyrazy użyte w wierszach, które z pewnością wzbogacą słownictwo młodych odbiorców (np. balast, chmara, fuks, fiasko, heroizm czy refleksja - a to tylko kilka przykładów!).

Wszystkich z pewnością zachwycą wiersze i ilustracje! Warstwa ilustracyjna autorstwa Tove Jansson ma niezaprzeczalny urok i choć dziś bajki dla najmłodszych wyglądają zupełnie inaczej, to te ilustracje bronią się znakomicie. Autorką wierszy jest Annika Sandelin, ceniona twórczyni literatury dla dzieci. Nie można nie wspomnieć o tłumaczce - Kasi Huzar-Czub (pisarce, popularyzatorce muzyki i wiedzy muzycznej). 

Polecam!
KatarzynaZa egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids
"Muminki. ABC" 

Autorka: Annika Sandelin

Ilustracje: Tove Jansson, Moomin Characters

Wydawnictwo: Harper Kids

Oprawa: twarda

Liczba stron: 64

Format: 20x25 cm

ISBN: 978-83-276-7142-4
Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)