"Wujek Sknerus. Pamiętniki Sknerusa McKwacza" - jak zbić fortunę?;)

 


Bardzo nam przykro, że nie możemy dokonać szczegółowego porównania z historiami innych autorów, na szerszym tle ocenić "Wujka Sknerusa"... Każdy kiedyś zaczyna i to jest właśnie nasz lekturowy debiut, jeśli chodzi o przygody nietuzinkowego kaczora. Podejrzewamy jednak, że i wśród Was są tacy, którzy do tej pory lepiej znali Sknerusa McKwacza z animacji wszelakich. No i być może niezbyt entuzjastycznie do niego podchodziliście - jego imię - bardzo znaczące - było tylko jednym z powodów. Jak się jednak okazuje, ci, którzy mieli sposobność poznać go w latach jego młodości, mogli wyrobić sobie o nim zupełnie inne zdanie!

Często analizując charakter jakiejś postaci szukamy "okoliczności łagodzących" w postaci rozmaitych życiowych sytuacji, jakie były jej udziałem. Także i Sknerusa zobaczymy w innym świetle, gdy zapoznamy się z pamiętnikami z czasów młodości zaradnego bohatera. Bywało bardzo pod górkę!;)

Niewiarygodnie bogaty Sknerus do wszystkiego doszedł sam. Gromadzenie majątku to u McKwaczów rodzinna pasja, dlatego Sknerus źle traktowany przez skąpego chlebodawcę, wyrusza szukać szczęścia - i majątku! - gdzie indziej. Właśnie wybuchła gorączka złota i w te złotodajne regiony ciągną rzesze poszukiwaczy łatwego i szybkiego sposobu na wzbogacenie się. 

Jak się okazuje, Sknerus wprawdzie ma wyraźnie wytyczony cel, ale nie gubi przy tym z oczu swoich bliźnich. Widzimy go w rozmaitych sytuacjach, zawsze działającego zgodnie z prawem. Jest sumienny, uczciwy, nie brak mu empatii. To taki edukacyjny i kształcący wymiar tych historii, ale nie brak w nich i mnóstwa humoru. Genialne pomysły, sprytne podstępy dzięki który potrafi wywieść w pole nieuczciwych przeciwników, jego niezmącony spokój w rozmaitych sytuacjach potrafią rozbawić i młodszych, i starszych czytelników. 

Autor - Kari Korhonen, to twórca mnóstwa komiksów o kaczej rodzinie;) Jemu to zawdzięczamy uchylenia rąbka tajemnicy, jak to z początkami budowania wielkiej fortuny Sknerusa było... Co więcej, mamy też wgląd w etapy twórczych poczynań samego autora! Te niezwykle ciekawe uzupełnienia dają laikom szerszy pogląd na kwestię tworzenia komiksów. 

Przyznam, że my zachwyciłyśmy się tymi przygodami! Dla mnie ta lektura to jak powrót do dzieciństwa, Starsza - mniej zagorzała czytelniczka niż siostra - także się wciągnęła, więc potwierdzamy - to pozycja dla całej rodziny. I do tego zachęta do dalszego czytania, bo w tych komiksowych historiach znajdziemy nawiązania do innych tytułów, więc już tworzymy listę pozycji do przestudiowania!:)

Polecamy
Katarzyna i Starsza 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Egmont.


"Wujek Sknerus. Pamiętniki Sknerusa McKwacza"

Scenarzysta, ilustrator: Kari Korhoner

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda

Liczba stron: 128

Format: 26x18 cm
ISBN: 978-83-281-5679-1


Komentarze