"Niesforne Ziarenko" - małymi krokami do wielkiej zmiany!

 


Ręka w górę, kto nie zna żadnego gagatka, psotnika czy łobuziaka! Pewnie mało kto ma to szczęście, że się na taką osobę nie natknął... Jakie to frustrujące musieć przebywać z nim na co dzień! Jednego można być pewnym - kłopotów. Czy już współczujecie sobie samym i innym, którzy takich nieprzyjemności doświadczają? A może i sam urwis zasługuje na podobne potraktowanie? Rewolucyjna myśl, jednak jeśli macie wątpliwości, warto zajrzeć do "Niesfornego Ziarenka" i przekonać się, że nie powinno się kogoś skreślać, mimo że ma tak zwaną trudną osobowość...

Po lekturze o uczynnym, uprzejmym Wzorowym Jaju mamy teraz okazję poznać jego przeciwieństwo. Niesforne Ziarenko naprawdę potrafi zajść za skórę. Jak można uprzykrzyć życie innym? Jeśli zastanawia Was ta kwestia, skonsultujcie się z Ziarenkiem! Jest ono skarbnicą tego typu pomysłów, ba - można je wręcz nazwać mistrzem w byciu nieznośnym. 

Można by się obawiać, czy najmłodsi nie wezmą przykładu z uciążliwego w kontaktach bohatera. Jednak jego losy pokazują, że ten wybór nie byłby najwłaściwszym posunięciem. Ziarenko wcale nie jest szczęśliwe... A gdy podzieli się z nami swoimi doświadczeniami, zupełnie inaczej spojrzymy na całą te sprawę!

Obie książki to bestsellery New York Timesa, a według Amazona to najchętniej czytane tytułu. Z pewnością zaważył na tym oryginalny pomysł, zabawne ilustracje, ale przede wszystkim same historie - trafiające i do młodszych, i do starszych odbiorców, mądre, z ważnym przesłaniem. 
 
Do zmiany trzeba dojrzeć i nie zawsze przychodzi ona łatwo. Nie jest trudno znaleźć motywację - przewidywane osiągnięcia kuszą, ale gorzej jest z wytrwaniem w postanowieniach. Czy zatem wszelkie odstępstwa to już tragedia?! A może po prostu warto małymi krokami starać się zmieniać, być co dzień nieco lepszą wersją siebie?;) Inspirujący tytuł, nawet jeśli nie jesteście łobuziakami!;)

Polecamy
Katarzyna i Młodsza 

Za egzemplarz książki dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids
"Niesforne Ziarenko"

Autor: Jory John 

Ilustrator: Pete Oswald

Wydawnictwo: Harper Kids

Oprawa: twarda

Liczba stron: 32

Format: 21,5x26 cm

ISBN 978-83-276-8063-1


Komentarze