"Smerf czarnoksiężnik" - smerfujcie te historie!

 
Nowy tom przygód Smerfów to w zasadzie tom siódmy - Wydawnictwo Egmont przypomina fanom historie autorstwa Peyo (współtwórcami scenariusza byli Yvan Delporte i Gos), zatem klasyczne, przez ortodoksyjnych fanów uznawane za niedościgniony ideał. Rzeczywiście nie da się ukryć, że te przygody mają swój klimat, są emocje, jest humor.

Do tego to taka "pełnokrwista" opowieść - w przygodach Smerfów tym razem ważną rolę odegra Gargamel - ze swym nieodłącznym kotem Klakierem. Pojawi się i Smerfetka A cały tom jest bardzo wiosenny - bo znajdziemy tu ii miłosne klimaty (za sprawą bohaterki), w "Pułapkach na Smerfy" całą historię rozpoczyna wyprawa do lasu, by pobawić się w chowanego, z kolei tytułowa opowieść dotyczy magii, a przecież ponowne nadejście wiosny jest prawdziwie magicznym i ożywczym wydarzeniem, Do tego czarnoksięskie praktyki też z kolorem kojarzonym z wiosną - zielonym - będą miały wiele wspólnego...

Nie zdradzając zbyt wiele dodamy tylko, że pierwsza historia dotyczy ambitnego Smerfa, który chciałby być jak Papa - także znać czarodziejskie formuły, wytwarzać eliksiry. Oferuje zatem Papie Smerfowi swą pomoc, chce zostać jego uczniem, ale te propozycje nie spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem. Uparty Smerf uświadamia sobie, że księga znajdująca się w wiosce to niejedyny tom z magicznymi formułami w tej okolicy... Pełna emocji i humoru opowieść przekonuje, że nie zawsze nasze marzenia powinniśmy realizować, a dobre rady to nie zrzędzenie czy przeszkody, ale cenne wskazówki, które warto wziąć pod uwagę.

"Pułapki na Smerfy" to historia dowodząca wielkiej pomysłowości Gargamela. Trzeba przyznać, że zna dobrze swoich małych przeciwników, czego dowodem są tytułowe zasadzki. Na szczęście aż tak dobrze ich nie zna, więc cała ta przygoda, po sporej dawce emocjonujących perypetii, przynosi radosny finał.

I tak docieramy do wiosennej opowieści o sercowych porywach. To właściwie kilka scenek, a łączy je motyw miłości. Do jedynej dziewczyny w wiosce Smerfów wzdychają wszyscy - a kogo wybierze Smerfetka? Zamykający tom tytuł to żartobliwe ujęcie konsekwencji erupcji uczuć. Wtedy naprawdę nie jesteśmy sobą;) 

Zawsze gorąco zachęcamy do lektury opowieści o Smerfach, ale ta - tak się wpisująca w nasze obecne nastroje (tęsknoty za wiosną;)) - szczególnie nas ujęła. Polecamy!

Katarzyna i Starsza 

Za egzemplarz książki dziękujemy Wydawnictwu Egmont. "Smerf czarnoksiężnik. Tom 7"

Scenarzysta: PeyoYvan Delporte, Gos

Ilustrator: Peyo

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka

Liczba stron: 56
Format: 21.6x28.5cm
ISBN: 978-83-281-5050-8


Komentarze