"Młodzi Tytani: Robin" - emocje i sercowe uniesienia

 


Dramatyczny moment rozpoczyna kolejny tom historii czworga przyjaciół - w Hive sytuacja nieco wymknęła się spod kontroli... Zrujnowana placówka i wściekli Adeline oraz Slade - to widzimy na pierwszych stronach. Dorzućmy do tego informację o tym, że ojciec Raven, demoniczny Trigon, jest na wolności - i mamy pełen obraz nieszczęść, które mogą się wydarzyć. Czwórce przyjaciół udało się uciec, ale grono poszukujących ich jest liczne i zawzięte. Kto w tym starciu zwycięży?

Ten emocjonujący początek tylko w pewnym stopniu zapowiada dalsze wydarzenia. Nie tylko walka z groźnymi przeciwnikami i wartka akcja pokazana została na kolejnych stronach tej powieści graficznej. Owszem, będzie parę okazji, by młodzi bohaterowie popisali się swoimi umiejętnościami, ale gros wydarzeń skupionych jest wokół ich wzajemnych relacji. 

Dowiemy się zatem, jak różne są ich rodziny, jakie zasady w nich panują i jak to wpływa na samych bohaterów. Matki, ojcowie, dziadek, rodzeństwo - opcji jest niemało, a każda z tych osób dokłada kamyczek do obrazu świata młodych tytanów... 

Raven, Max, Gar i Damian mogą liczyć na pomoc swoich bliskich. I takich obrazów znajdziemy w tej pozycji  niemało. Choć nie zawsze przychodzi łatwo prosić o pomoc, skorzystać z oferowanego wsparcia, to uświadomienie sobie wartości takich relacji jest bezcenną lekcją i wielką wartością.

Czworo przyjaciół ukrywa się, okolica jest malownicza, ale rozkoszowanie się urokami tego miejsca to tylko jeden z punktów codziennego planu dnia. Są rzeczy, które wymagają interwencji, więc obserwujemy doskonalenie się młodych tytanów w czasie treningów. A na dodatek okazuje się, że serca bohaterów zaczynają mocniej bić z powodów uczuciowych...

W czwartym tomie znajdziemy emocje, humor, wzruszenia. Mimo obecności zagrożenia, to klimat opowieści jest raczej pozytywny, krzepiący. Dobrze się to czyta, jedyny "zarzut" - bardzo szybko... Czekamy zatem z niecierpliwością na dalszy ciąg tej historii.

Polecam
Katarzyna


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Egmont."Młodzi Tytani: Robin"
Scenariusz: Kami Garcia

Ilustracje: Gabriel Picolo

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka 

Liczba stron: 184

Format: 15x23 cm

ISNB: 978-83-281-6502-1

Komentarze