"Światła Północy. Tom 6. Drzewo portalu. Część II"

 


To najkrótszy tom z serii "Światła Północy", ale zapewniamy, że emocje i wrażenia, jakie wywoła, zostaną z Wami na długo! Po niemal trzech latach doczekaliśmy się wyjaśnienia wielu tajemnic, zakończenia ważnych wątków. Wielowymiarowość świata stworzonego przez Malin Falch w pełni do nas teraz przemawia, zatem z nadzieją czekamy na realizację obietnicy zawartej w liście zamykającym tę historię - autorka sygnalizuje, że "Światła Północy" to opis pierwszej wyprawy Sonji do Jotundale... Jest więc szansa, że znów to niezwykłe miejsce odwiedzimy!

Pamiętacie zapewne, że tom piąty zakończył się w bardzo dramatycznym momencie. Wikingowie ujęli Espena, ich wódz pragnie zemsty, ich łódź już płynie w kierunku, w którym spodziewają się spotkać węża morskiego... Na brzegu pojawia się Sonja, ale co może zrobić? Czy uda się jej się pomóc przyjacielowi? 

W zakończeniu historii kilkakrotnie wydawać by się mogło, że sytuacja jest bez wyjścia. Okrutni Wikingowie, krwiożerczy wąż morski, magiczne zwierzęta, niezwykłe istoty o nieprzyjaznych zamiarach... Nie brak przeciwności, które pojawiają się na drodze Sonji i Espena. Także i między przyjaciółmi dochodzi do nieporozumień, bo każde z nich ma inny plan i każdemu jego własny wydaje się najlepszy... 

Zamknięcie wątków składających się na tę opowieść nie rozczarowuje. Sądzę, że domysły czytelników, jak też się ta opowieść potoczy, rzadko będą trafne. Autorka ma dla nas niespodziankę, zostawia pewne furtki otwarte, niektórych rzeczy możemy się domyślać (to pewnie też rozmaite koncepcje się pojawią - mamy nadzieję, że w kontynuacji przygód Sonji będzie można je zweryfikować). 

"Światła Północy" to intrygująca historia - warto poznać fascynujący świat wykreowany przez Malin Falch, który opiera się w sporej mierze na skandynawskich mitach i legendach. Ich pomysłowe wykorzystanie i połączenie z współczesnymi realiami owocuje wciągającą opowieścią, która działa na wyobraźnię i emocje. 

Polecamy
Katarzyna i Młodsza 


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Egmont."Światła Północy. Tom 6. Drzewo portalu. Część II"

 Autor i ilustrator: Malin Falch

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda

Format: 144

Liczba stron: 14,8x21 cm

ISBN: 978-83-281-6168-9

Komentarze