"Krowa Matylda jest chora" - o urokach chorowania i wyzdrowienia;)

U Starszej w przedszkolu grupa "w zaniku": choć wiosna (ta kalendarzowa) gości od paru tygodni, to zamiast się nią cieszyć, wiele osób spędza dnie w domu, bo kaszel, katar, przeziębienie, grypa, angina... Wirusy "szaleją", zatem i w przychodniach kolejki - pewnie nie tak egzotyczne jak to w niniejszej pozycji zobaczyć możemy, ale to rzecz zrozumiała - wszak bohaterka Matylda jest sympatyczną krową, zatem to lekarz weterynarii zdiagnozuje, co też chorej dolega. 

Czy opowieść o niedomagającej krowie może być interesująca?! Kto zna Matyldę, kto zetknął się już wcześniej z książkami o jej przygodach, ten nie ma wątpliwości. Tym, którzy jej nie znają, zaręczamy - mimo że gros bohaterów pochodzi ze świata fauny, to każdemu czytelnikowi czy też małemu słuchaczowi ta książka dostarczy i mnnóstwa radości, i pewnych sugestii w kwestii postępowania. Jest to zatem opowieść o Matyldzie, ale jednocześnie i w pewnym sensie o nas. 

Na pewno każdy rozpozna na ilustracjach znane z autopsji sposoby radzenia sobie z chorobą - zabawnie sportretowana na wklejce i wewnątrz książki krówka cierpliwie poddaje się wszelkim zabiegom zaaplikowanym przez gospodynię: inhalacje, płukanie gardła, okłady, herbatki, domowe syropy, łykanie naturalnych witamin pod przeróżnymi postaciami... Gdy nie pomagają, konieczna staje się konsultacja z lekarzem. Na szczęście okazuje się, że to nic bardzo groźnego, chorobę wystarczy "wyleżeć". 

Przymusowe wolne bywa utrapieniem - gdy omija nas z tego powodu jakieś miłe wydarzenie, ale często przyjmujemy je jako rekompensatę za chorobowe męki;) - kiedy za oknem ponuro, jeśli możemy na czas jakiś odpuścić sobie obowiązki. Jako chorzy jesteśmy też nieco "rozpieszczani" - ulubione potrawy, dostępne rozrywki, ktoś o nas bez przerwy dba, pielęgnuje nas, spełnia zachcianki... Nic dziwnego, że ten stan chciałoby się czasem nieco przedłużyć;) 

Czy warto ulec takie pokusie? No właśnie, Matylda służy pomocą w zrozumieniu, że warto skończyć rekonwalescencję we właściwym momencie. Szkoda czasu na chorowanie! Lepiej jest realizować swoje plany, spełniać marzenia - nasza bohaterka wykazuje to dobitnie - i jak zwykle bardzo zabawnie!:)


Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Krowa Matylda jest chora"
Autor, ilustrator: Alexander Steffensmeier
Przekład: Emilia Kledzik
Wydawca: Media Rodzina
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Format: 23 x 30 cm
ISBN:978-83-8008-038-6Komentarze