"Miodowy blok rysunkowy" - życia pszczółek poznawanie miłe niesłychanie!:)Bardzo à propos jest ta lektura - pewnie w większości domów przedświąteczna krzątanina na całego! Najpierw zakupy, potem przygotowania w kuchni - gotowanie, pieczenie, ozdabianie, te mniej lubiane zajęcia - sprzątanie, działamy pełną parą - właśnie jak pracowite pszczółki, które niezmordowanie znoszą do ula nektar, zapylają kwiaty, byśmy mogli cieszyć się smakowitymi warzywami, pysznymi owocami.

A zaczynają pracować już "w wieku" dwunastu dni! Wówczas uaktywniają się komórki woskowe, a z tego wosku budowany jest plaster. Potem pszczółki równie sumiennie wypełniają inne zadania, no może wyłączając trutnie - "mężczyzn-pszczoły" - na szczęście nasi panowie lepiej się pod tym względem prezentują - choćby właśnie podczas przygotowań do świąt:)

Pracowitością mogą się też popisać najmłodsi, którzy zasiądą do uzupełniania zadań w tej pozycji, a uzupełnienie wszystkich stron zajmie na pewno sporo czasu, bo i kolorowanki z mnóstwem szczegółów tu znajdziemy, i propozycje malowania paluszkami, dorysowania brakujących elementów w wizerunkach pszczółek. Można poćwiczyć precyzję podczas rysowania toru lotu pszczoły, pobawić się łączeniem punktów, kolorować według schematu... Mnóstwo zadań to kreatywne wyzwania: zabawimy się w cukierników dekorując pierniczki, stworzymy smakowite zapasy ukryte w słojach, narysujemy bardzo ukwieconą łąkę... Największym wyzwaniem było zobrazowanie potraw z dodatkiem miodu. Okazuje się, że nie tak łatwo narysować jedzenie;) 

Na zdjęciach poniżej widzicie, że przeciwległa strona do tej z zdaniami jest opatrzona krótkim tekstem oraz miniaturową okładką książki "Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód". My tę lekturę gorąco polecamy, bo w sympatyczny i ciekawy sposób przybliża świat małych pracowitych pszczółek. A wiele informacji o tych niezwykle pożytecznych owadach znajdziemy właśnie na stronach "Miodowego bloku rysunkowego": o zwyczajach pszczół, o podziale ról w pszczelej rodzinie, rodzajach miodu, wielu wartościowych substancjach produkowanych przez te owady, o budowie ciała pszczółek, ich fizjologii... Mnóstwo wiadomości, które przekazywane najmłodszym podczas wykonywania przez nich zadań z tej pozycji mimochodem zapadają w pamięć i poszerzają wiedzę o świecie. 

Podobnie jak "Księżniczki" ta książka ma także sztywną kartę na końcu, co umożliwia wygodne uzupełnianie zadań w plenerze, podczas podróży czy choćby w poczekalni. Zatem to bardzo rozwijająca pozycja - twórczo i manualnie, a do tego - i wiedzy nam przybywa!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"Miodowy blok rysunkowy"
Autor, ilustrator: Katarzyna Bajerowicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 64
Format: 21x29,7 cm
ISBN: 978-83-10-12928-4Komentarze