"Świat mody" - fantastyczna przygoda dla małych projektantek:)Co za kusząca propozycja - "Stwórz własną markę modową!" Przyszłe projektantki, chwytajcie za kredki!;) Choć nie tylko - wiele zadań wymaga użycia czarnego długopisu, więc warto mieć go na podorędziu;), a jako że tych poleceń jest sporo, niech się zatem rodzice nie dziwią, jeśli ich narzędzia piszące z czarny wkładem w niewiadomy sposób przestaną pisać... Zresztą - wszelkich zadań jest tak wiele, że możemy zapewnić - książka będzie cieszyła małe użytkowniczki bardzo długo!

Gdy nasze panny zobaczyły ją, wydały okrzyk zachwytu, zapewniły, że będą się ową publikacją sprawiedliwie dzielić, a w oczach miały takie iskierki, że oczywistą konsekwencją było wejście w jej posiadanie;) I rzeczywiście - dziewczyny na zmianę przelewają na papier swoje twórcze koncepcje, próbują swych sił w kreowaniu mody, dobierają kolory, wymyślają wzory... Nie da się ukryć - moda to kwestia ważna i dla kilkuletnich panienek:) 

Kolejne karty tej książki to propozycja podróży do stolic mody - Nowego Jorku, Londynu, Mediolanu i Paryża, mamy też okazję zmierzyć się z zadaniem stworzenia strojów na cztery pory roku, bo odwiedziny w tak ważnych dla kreowania trendów miejscach są przeplatane rozdziałami poświęconymi wiośnie, latu, jesieni i zimie. 

Najmłodsze osóbki korzystające z książki pewnie skupią się na tworzeniu zgodnie z tym, co im "w duszy gra", a nieco starsze użytkowniczki mogą pokusić się o realizację poleceń wymyślonych przez twórców tej pozycji, co przy okazji będzie taką małą lekcją stylu, niebanalnym wykładem na temat mody. "Świat mody" pozwala poznać różne trendy, rozmaite tendencje, obserwować inspiracje. 

Autorzy proponują kolorowanie, ozdabianie, kreowanie rozmaitych elementów garderoby - ubrań, obuwia, torebek, biżuterii, przeróżnych akcesoriów. To pomaga uświadomić, jak ważny jest każdy element stroju, że właściwe zestawienie poszczególnych ubrań musi być przemyślane, a ilość dodatków bardzo wyważona. 

To solidnie wydana publikacja, dodatkowy plus to staranna kompozycja rysunków - przyszłe "kreatorki" nie będą narzekać, że kolorowanie sprawia problemy, bo zostało ominięte miejsce zszycia. Papier jest na tyle gruby, iż bez obaw możemy sięgnąć i po pisaki (tylko w naprawdę zbyt pracowicie pokryte przez Młodszą fragmenty przebijają - i to lekko!).

Ciekawe zadania, piękne rysunki, mnóstwo stron do zapełnienia swoimi pomysłami - taka pozycja na pewno ucieszy małe "projektantki", a przystępna cena - rodziców;)

Polecam
Katarzyna i dziewczynki


"Świat mody. Bazgrołki i kolorowanki"
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Format: 21x29,5 cm
ISBN: 978-83-274-4217-8

Komentarze

  1. Zauważyłam, że sporo dziewczyn już od małego interesuje się modą i dla mnie to świetna sprawa, bo dzięki temu wiedzą, jak dobierać stylizacje. A dobrze dobrana stylizacji jednak jest naszą wizytówką przez znaczną część naszego życia., Wiecie, co jest teraz w modzie? Myślę, że pomarańczowa torebka na lato sprawdzi się idealnie!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)