"Co się kryje w baśniowej krainie" - pomóżmy naszym ulubieńcom!:)Parę wyszukiwanek mamy w swoich zbiorach, ale kolejne nowości są przyjmowane z wielkim entuzjazmem! To oczywiste, że z czasem nowy nabytek się opatruje, wszystko zostało już odnalezione i to kilkakrotnie, przy następnym oglądaniu już błyskawicznie wskazuje się szukane elementy, radości jest o wiele mniej. Jeśli zatem uważacie, że kolejna książka tego typu to znów zabawa na krótko, to chcemy przedstawić zupełnie inną wyszukiwankę, która z pewnością o wiele dłużej będzie cieszyć, najmłodsi będą po nią często i chętnie sięgać, a do tego - proponuje jeszcze "coś" więcej (o tym za chwilę).

Dziewczynkom bardzo się podobała poprzednia propozycja Wydawnictwa Debit stworzona przez Eleonorę Barsotti - "Co tu się kryje". Mnóstwo bardzo zajętych zwierzątek, kolorowe strony przedstawiające rozmaitą scenerię, wiele rzeczy do odnalezienia, często w kilku egzemplarzach - bardzo je cieszyło mierzenie się z tymi zadaniami, teraz po pewnej przerwie także chętnie do nich wracają. Ale nowa pozycja jest jeszcze bardziej zajmująca, bo autorka tym razem zaprasza nas do baśniowej krainy, a przecież tego typu opowieści są uwielbiane przez najmłodszych! Filmy, seriale, kolorowanki przywołujące te ulubione motywy to nieprzemijająca klasyka (my co i rusz odświeżamy sobie produkcje Disneya, które mają dziesiątki lat! "Kopciuszek" z 1950 roku, "Śpiącą królewnę" z 1959...)

A do tego ilustracje są skomponowane w niebanalny sposób - na jednej rozkładówce widzimy bowiem całą historię, kolejne przygody bohaterów, dramatyczne momenty, szczęśliwe chwile, radosne zakończenie. Książka może zatem posłużyć nam dwojako - do ćwiczenia spostrzegawczości, uwagi, koncentracji, ale też do doskonalenia umiejętności opowiadania. Wspólne relacjonowanie treści baśni pomoże wzbogacić słownictwo, nauczy budowania zdań złożonych, zwracania uwagi na szczegóły, zawierania w wypowiedzi wszystkich ważnych informacji. Rysunki są doskonałym wsparciem dla pamięci, pomagają przywołać ważne etapy każdej opowieści. 

Na kolejnych rozkładówkach znajdziemy dziewięć znanych i lubianych przez dzieci historii - między innymi o Pinokiu, Aladynie, Czerwonym Kapturku, Kopciuszku, Królewnie Śnieżce... Młodsza najpierw bardzo zdziwiła się, że Pinokio jest tyle razy narysowany na dwóch sąsiadujących stronach, ale gdy usłyszała, dlaczego tak właśnie jest, z przejęciem opowiadała swoje ukochane baśnie - o Jasiu i Małgosiu, Kopciuszki, trzech świnkach.

Oczywiście każda opowieść to też okazja do pomocy bohaterom;) Tak właśnie zostały sformułowane polecenia na kolejnych stronach - mamy pomóc postaciom odnaleźć przedmioty, zwierzątka, rośliny, zawartość koszyczka Czerwonego Kapturka... Podobnie jak w przypadku poprzedniej pozycji, na końcu zostały umieszczone rozwiązania, zatem jeśli jakiś element zbyt dobrze się ukrył, możemy dzięki temu ustalić jego położenie. Jest jeszcze jedno zadanie - na każdej stronie znajdziemy też czarodziejską różdżkę, która zapodziała się wróżce.

I wreszcie kolejna atrakcja dla najmłodszych - na końcu książki znajdują się cztery kolorowanki! Najmłodsi mogą zatem samodzielnie dodać barw ulubionym opowieściom - można skorzystać z kolorystycznych podpowiedzi z ilustracji z początku książki albo stworzyć swoje własne, niepowtarzalne dzieło.

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki 
"Co się kryje w baśniowej krainie"
Autor: Eleonora Barsotti
Wydawnictwo: Debit
Oprawa: twarda
Liczba stron: 28
Format: 22x30 cm
ISBN: 978-83-8057-062-7

Komentarze