"Pierwsza encyklopedia. Samoloty" - czytamy i "w lot" wszystko wiemy!;)Dziewczyny są zafascynowane tym tematem - to dzięki tacie, który pasjonuje się lotnictwem (szeroko pojętym, choć najbardziej wojskowym) - i to od dzieciństwa, zatem sporo lat;) Córki też się wkręciły, więc nic dziwnego, że ta pozycji uradowała je na równi z posiadanymi już książkami z tej serii - "Ciało człowieka" oraz "Na wsi" (a to jednak takie najulubieńsze tematy młodziaków;)). 

Jako cywile najczęściej mamy do czynienia z  samolotami pasażerskimi, zatem właśnie zagadnienia z takim sposobem podróżowania zostały przede wszystkim przybliżone ciekawym świata najmłodszym odbiorcom tej pozycji.

Szczegółowo i bardzo rzetelnie zostało przedstawione lotnictwo komunikacyjne, ale nie tylko - ostatni rozdział opowiada o pierwszych maszynach latających, o "innych" sposobach latania, lotniczych piknikach, samolotach wojskowych i o przyszłości tych pojazdów. Mały "brak", który zauważyliśmy, to zupełne pominięcie samolotów rolniczych, a przecież to też niebagatelna rola spełniana przez maszyny latające! Są też pewne uproszczenia i nieścisłości w obrazowaniu historii lotnictwa, ale rzecz jasna jako pozycja dla najmłodszych książka ta sprawdza się rewelacyjnie.

O lotnictwie cywilnym dowiemy się właściwie wszystkiego;) - o lotnisku, locie, wnętrzu samolotu, wszelkich zasadach panujących podczas podróżowania w tej sposób. Kolejne kwestie, etapy przedstawiono z wielką drobiazgowością, zatem najmłodsi fani zainteresowani tymi zagadnieniami otrzymają naprawdę przesolidną porcję wiedzy. A jako że wyjaśnieniom towarzyszą ilustracje, liczne i barwne, zatem jest szansa, że nie tylko wielbiciele tematu pogłębią wiadomości, nowicjusze także z przyjemnością będą zgłębiać wiedzę o samolotach!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Pierwsza encyklopedia. Samoloty"
Autor: praca zbiorowa
Ilustrator: Sylvie Bessard, Helene Convert, Christian Guibbaud, Christian Turdera 
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
Format: 19,5x24 cm
ISBN: 78-83-280-4268-1


Komentarze