"Miastonauci" - baśniowe poszukiwania dla estetów:)Książki obrazkowe to pozycje przeznaczone dla szerokiej grupy odbiorców. Wśród wydawnictw określanych takim mianem znajdziemy publikacje nawet dla dorosłych, choć rzecz jasna pierwszymi odbiorcami, dla których je dedykowano, byli najmłodsi, wręcz naj-naje;) Wydawnictwo Babaryba ma w swojej ofercie kilka takich pozycji (zajrzyjcie tu i tu), ale tym razem także nieco starsi z przyjemnością się pochylą nad malarskimi obrazami miejskiej przestrzeni twórczo przekształconej przez Tytusa Brzozowskiego ("architekta i akwarelistę, pasjonata miejskiego gwaru i drgań w architekturze"). 

Nasza babcia nazywa takie książki-wyszukiwanki "sałatką" i niektóre rzeczywiście mogą przyprawić o oczopląs... Gdy dodamy do tego szeroką gamę jaskrawych barw, wówczas efekt jest jeszcze mocniejszy;) Jeśli trochę obawiacie się takiego nagromadzenia bodźców, to lekarstwem na ten stan będą "Miastonauci"! 

"Nauta" to marynarz, żeglarz i na podobieństwo takich właśnie wodnych podróżników będziemy przemierzać kolejne strony zapełnione widokami typowymi dla centrów wielkich miast. A choć jest tu dość tłoczno, to nie obawiajcie się chaosu! Wbrew stereotypowym przekonaniom widoki metropolii (takich nieco odrealnionych;)) działają bardzo kojąco.

Jeśli zajrzycie na stronę autora, zobaczycie malarsko przetworzone fragmenty miast, ciekawe budynki - ale z pewnością łatwe do zidentyfikowania dla znających dane obiekt. Nieco przetworzone lub zaskakująco połączone na jednej stronie zabytki znane globtroterom znajdziemy na kartach "Miastonautów" - ich tropienie da pewnie wiele satysfakcji nieco starszym odbiorcom. 

Młodszych zachwycą bohaterowie - chłopiec i pingwin poszukujący tajemniczej dziewczyny, rozmaite zwierzęta pojawiające się na kartach książki, niezwykłe istoty. Miasta pną się w górę - i tak jest i w tym przypadku, może nawet jest to spotęgowane, bo budynki znajdują się ponad ziemią, unoszą się, fruną... Przygotujcie się na taki podniebny klimat;) - wiele tu ptaków (choć nie wszystkie latające), mnóstwo piłek podrzucanych w powietrze, zatrzęsienie baloników i balonów... 

Oprócz tropienia śladów trojga bohaterów możemy ćwiczyć spostrzegawczość wyszukując elementy wskazane przez długobrodego pana w niebieskiej marynarce (zdarza się, że nawet trzydzieści jednego rodzaju!) - albo niespiesznie przekładając strony nacieszyć oczy niezwykłością tego baśniowego miasta...

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Miastonauci"
Autor: Tytus Brzozowski
Wydawnictwo: Babaryba
Oprawa: całokartonowa
Liczba stron: 14
Format: 23 cm x 31,5 cm
ISBN: 978-83-62965-46-5Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)