"Coco" - kolorowanie inne niż zwykle - i klimatyczne bazgranie;)Miałyśmy dwadzieścia pięć minut od zakończenia lekcji na dotarcie do kina. A tu jeszcze auto postanowiło trochę nas zawieść (i nie zawieźć do celu podróży;)). Na szczęście nasze pragnienie obejrzenia "Coco" było tak silne, że się udało! I teraz wszystkim polecamy ten piękny film. Nasza opinia nie jest odosobniona - kto widział, ten zachęca do zobaczenia go - a powodów jest wiele. 

Podoba się i historia - nieco tajemnicza, bardzo magiczna, o przekraczaniu światów. Ciekawi inna kultura, dla nas dość odległa, zatem tym bardziej intrygująca. Ciepłe uczucia budzi wielopokoleniowa rodzina, wspólne tradycje, rodzinna firma, ale oczywiście kibicujemy Miguelowi, który wbrew wszelkim przeciwnościom pragnie rozwijać swój talent, poświęcić się temu, co kocha - muzyce. Jest jeszcze przesympatyczny Dante, pies-przyjaciel, nieco oderwany od rzeczywistości i ciut fajtłapowaty, ale jaki uroczy:) No i wreszcie warstwa wizualna - podejrzewałby ktoś, że Kraina Zmarłych może być tak fascynująca, barwna, niezwykła, magiczna i tak zaskakująca? Zresztą i Meksyk zachwyca barwami, dekoracjami, odmienną architekturą. 

Na pewno długo pozostanie w pamięci ta historia, zaś aby ją ożywić i przywołać, sięgnijcie po nowe pozycje Wydawnictwa Ameet - niebanalną kolorowankę czy też bazgrolnik stawiający przed odbiorcą ciekawe zadania, ale też pozwalający na twórcze wyżycie się w duchu opowieści o kochającym muzykę Miguelu, który pragnąc zrealizować swe marzenia, trafił do Krainy Zmarłych. 

Tytuł - "Coco. Całkiem inna kolorowanka" to nie gołosłowne obietnice. Spodoba się ona wielbicielom intensywnych barw - bo takie najlepiej prezentują się na ciemnym tle. Drobne elementy to doskonałe ćwiczenie precyzji, staranności, a z drugiej strony - dobra wiadomość dla tych, których frustrują wszelkie niedociągnięcia - wyjście poza linię nie będzie takie widoczne;) To doskonała okazja, by przypomnieć sobie postaci z filmu, charakterystyczne sceny, ale też klimat tej opowieści - pozycja liczy sobie 64 strony i istotnie na tylu możemy poszaleć kredkami czy pisakami. Te ostatnie powinny być jednak nieprzebijające, wszak na drugiej stronie tworzonego obrazka też mamy pole do popisu! Jak widać na dwóch pierwszych zdjęciach pod tekstem, ilustracjom przywołującym tę magiczną opowieść towarzyszą stylizowane kompozycje łączące rozmaite desenie i przedmioty charakterystyczne dla tej historii. Dla ośmielenia tych, co się wahają - "jak zacząć", niektórym elementom rysunków nadano już kolor. Zatem - do dzieła! Niech ożyje opowieść o niezwykłej wyprawie Miguela!

A dla tych, którzy lubią popisać się swoimi umiejętnościami plastycznymi, polecamy "Coco. Bazgrolnik nie z tego świata"! Jest tu i kilka kolorowanek przypominających przedstawioną powyżej pozycję - i to nie tylko na czarnym tle, ale znakomita większość stron to zadania-wyzwania - czasem opatrzone króciutką, rymowaną instrukcją, najczęściej jednak sam rysunek już stanowi inspirację, by dokończyć go, dorysować brakujące elementy, zapełnić pozostałe miejsce zgodnie z własną twórczą wizją. Spróbujemy zatem swych sił w ozdabianiu w duchu meksykańskim;), a gdy nas porwie ta opowieść i przyjdą do głowy jeszcze inne pomysły, to sąsiednie strony znakomicie nadają się do takiego działania:) 

Dodatkowo w tej pozycji znajdziecie trzy strony naklejek do ozdobienia swoich przedmiotów czy prac plastycznych zainspirowanych filmem. Obie publikacje mają też sztywną, grubszą tekturową podkładkę na końcu, więc gdy wena dopadnie nas w mniej komfortowych warunkach, to też możemy dać upust twórczej fantazji. 

Którą z książek wybrać? Najlepiej obie, a nawet wszystkie trzy;) - Wydawnictwo Ameet proponuje jeszcze jedną pozycję z tego cyklu - "Coco. Naklejkowe mozaiki". Zobaczycie ją na filmie poniżej - w nim także podpowiedź, gdzie szukać tych książek.Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
(fanki "Coco":))"Coco. Całkiem inna kolorowanka"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Format: 27,5x20,4 cm
ISBN: 978-83-253-2752-1

"Coco. Bazgrolnik nie z tego świata"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Format: 20,3x18,8 cm
ISBN: 978-83-253-2754-5 http://www.ameet.pl/app/themes/ameet/assets/img/logo_ameet.png

Komentarze